Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Temel Afet Gönüllüsü Oldu

2021 yılının Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi sonrasında harekete geçen Yalova AFAD Müdürlüğü Esenköy Belediyesi’ni ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2021 08:46
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Temel Afet Gönüllüsü Oldu

AFAD Müdürü Doğan Tonçer AFAD yeleği hediye eden Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel’i de Afet Gönüllülük Sistemi’ne kattı.

AFAD Müdürü Doğan Tonçer, bu yılın Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi sonrasında ziyaretlerini sürdürüyor.  Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel’i makamında ziyaret eden Tonçer, Türkiye Afet Eğitim Yılı ve bu kapsamda yapılan çalışmalarla Afet Gönüllülük Sistemi hakkında bilgiler aktardı. Ayrıca Temel’i Afet Gönüllülük Sistemi’ne dahil eden Tonçer, AFAD Gönüllüsü yeleği de hediye etti. Ziyaretler ve AFAD Gönüllülük Sistemi hakkında bilgiler veren AFAD Müdürü Doğan Tonçer, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları ile 2021 yılı ‘Türkiye Afet Eğitim Yılı’ olarak belirlenmiş olup, tüm illerimizde ‘Afet Eğitim Seferberliği’ başlatılmıştır. Türkiye Afet Eğitim Yılı çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel kuruluşlarla işbirliği içerisinde illerde valilerimiz, ilçelerde ise kaymakamlarımızın koordinesinde, afet farkındalığının artırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla eğitim faaliyetleri, yapılmaktadır. AFAD gönüllülerinin afet öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyulan alanlarda yetiştirilerek afetin her evresinde etkin şekilde çalışması sağlanacak ve böylece toplum afet ve acil durumda daha dirençli hale getirilecektir. AFAD Gönüllük sistemine kayıt işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaktadır. AFAD Gönüllülük sistemi hakkında Esenköy Belediye Başkanımız Mehmet Temel’e gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Kendileri de AFAD Gönüllülük Sistemi içerisine dahil edildiler” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.