Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Tehlike Göz Göre Göre Geliyor”

İYİ Parti Çınarcık İlçe Başkanı Aykut Acar, Çınarcık ilçesinde yaşanan toprak kaymasının amatör tekniklerle önlenmeye çalıştığını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 07.05.2022 08:09
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Tehlike Göz Göre Göre Geliyor”

Heyelanın durdurulmaması halinde yaz sezonunda nüfusun ve araç trafiğinin de artışı ile birlikte büyük bir tehlike ile burun buruna gelinebileceği uyarısında bulundu.

Çınarcık ilçesinde yaşanan heyelanla ilgili olarak İYİ Parti kanadından yapılan çalışmalara eleştiri geldi. İYİ Parti Çınarcık İlçe Başkanı Aykut Acar tehlikenin göz göre göre geldiğini belirterek sadece göz boyamaya yönelik önlemlerin alındığını söyledi. Acar açıklamasında şu sözlere yer verdi, “Çınarcık İlçemizde geçtiğimiz yıllarda meydana gelen toprak kayması sonucu binalar yıkılmış ve tehlikeli görülen binalarda Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından yıkım kararıyla yıkılmıştır. O günden beri meydana gelen heyelan neticesi en işlek cadde konumunda bulunan bu yolda gerekli ve yeterli tedbirler alınmamış sorun her geçen gün devam etmektedir. Bu yol tehlike saçmaya ve sorun olmaya devam etmektedir. Burada kalıcı çözüm için geniş çaplı bir çalışma yapılmalıdır. Yolun yukarısı kaymaya devam etmekte, yetkililer amatör imkanlarla toprağın önüne koydukları birkaç kaya parçasını ve birkaç kamyon hafriyatı alarak sorunu çözdüklerini zannetmektedirler. Bu göz boyamaktan başka bir şey değildir. Yıllardan beridir bu sorun ve tehlike devam ediyor. Şu an bile kayan yerde su kaynağı mevcut olup toprağın kaymasına sebep olmaktadır. Arazinin üst bölgesi ıslah çalışmaları yapılıp kademe kademe, toprağın üst seviyenin tehlike oluşması önlenmesi ve üzerinde bulunan tehlike arz eden yapıların tahliye edilmesi ve yıkılması gerekmektedir. Önümüz yaz dönemi ve Çınarcık’ımızın yaz sezonu açılmak üzere. İnsan nüfusu ve araç yoğunluğu artacak. Bugüne kadar herhangi bir kapsamlı çalışma yapılmayan, bu yol daha büyük tehlike yaratmaya devam edecek. Bu konuda toprak kaymasını önleme ve yolun trafiğe açık kalması konusunda gerekli yerlerden destek alınmalı, bilgili ve yetkili kurumlar harekete geçirilmelidir. Kendisi de Çınarcık eşrafından olan Sayın Vekilimiz Ahmet Büyükgümüş'ü buraya bekliyor ve devletin imkanlarını görmek istiyoruz. Tehlike göz göre göre geliyor. Buradan yetkilileri göreve davet ediyoruz. Kimsenin canı yanmadan gereğini yapın. İyi Parti olarak Vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almasını ve esnafımızın dört gözle beklediği yaz sezonuna hazırlanması konusunda her türlü desteği kendilerine vermeye hazırız. Daha yaşanabilir bir Çınarcık, geçmişte olduğu gibi Marmara’mızın İncisi Çınarcık’ımızın eski günlere kavuşması için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Daha İYİ bir Çınarcık için çalışıyoruz. Vatandaşlarımız bize güvensin”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.