Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TDP Hırsızlık Ve Dolandırıcılık Konusunda Uyardı

Yalova Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü görevlileri hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı bilgilendirmeye devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2017 09:52
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
TDP Hırsızlık Ve Dolandırıcılık Konusunda Uyardı

TDP Şubesi ekipleri halkın yoğun olarak bulunduğu noktalarda vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı bilinçlendirmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda hazırlanan “Hedef Olmayın” isimli projeye bağlı olarak sürdürülen çalışmalarda vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtılıyor. Vatandaşların hırsızlık olaylarından nasıl korunacağı ve hırsızlık olayına maruz kaldıklarında ne yapacaklarını da anlatan ekipler vatandaşların sorularını da yanıtlıyor
Bu çalışmalarda vatandaşlar dolandırıcılık olaylarına karşı da uyarılıyor. Vatandaşın yoğun bulunduğu park, bahçe, kahvehane, kafeterya gibi yerleri ziyaret eden Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri telefon dolandırıcılığı konusunda vatandaşı bilgilendiriyor.

Ülke genelinde birçok vatandaşın telefon dolandırıcılığına maruz kalarak maddi zararlara uğradığını belirten polisler, dolandırıcıların kullandığı yöntemler hakkında bilgi verdiler.  Bilgilendirmeler esnasında “Telefon Dolandırıcılığına Dikkat” başlıklı el broşürleri de dağıtıldı.

Telefon dolandırıcılığı olaylarına karşı alınması gereken tedbirler şöyle sıralandı;

Aramaların Emniyet Birimlerinden gelip gelmediğini kontrol etmek için kesinlikle 155 Polis imdat no’lu telefon hattını veya en yakın polis merkezlerini arayarak bilgi alınız.

Polisin veya herhangi bir kamu görevlisinin vatandaştan para veya kontör istemeyeceğini, bunları istemenin veya vermenin suç olduğunu da unutmayınız.

Eğer kontör-para dolandırıcılığı olayına maruz kalmış iseniz; sizi arayan veya kontör transferi yaptığınız telefon numaralarını not edip, dekontları muhafaza ederek derhal en yakın Polis Merkezine veya en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulununuz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.