Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tarım Ve Orman Müdürlüğü’nden Etwinning Projesine Destek

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Avrupa Okul Eğitim Platformuna (ESEP) eTwinning projesi kapsamında “Benim Kentim” projesine katılan 8-12 yaş grubu öğrencilere destek verdi.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2023 12:11
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Tarım Ve Orman Müdürlüğü’nden Etwinning Projesine Destek

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Türkiye ve Azerbaycan olmak üzere iki ülke, Ankara, Konya, Adana, Kilis ve Yalova’dan oluşan 5 ilde, 8 okul ve 9 sınıfta yaklaşık 280 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen, “Benim Kentim” projesine destek verdi.  Proje kapsamında öğrenciler kentlerinin tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini öğreniyorlar. Proje etkinlikleri çerçevesinde GSD Eğitim Vakfı Çiftlikköy İlkokulu ve 75.Yıl Ziya Gökalp İlkokulundan 90 öğrenci öğretmenleriyle birlikte Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Ziyarette proje kurucu öğretmeni Saniye Yıldız “Benim Kentim” eTwinning projesini tanıttı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne Yalova’ya değer katan tescilli ürünleri tanımaya ve öğrenmeye geldiklerini söyleyen Yıldız kendilerine bu imkanı tanıdığı ve destek verdiği için Yalova Tarım Ve Orman Müdürü Suat Parıldar’a teşekkür etti.

İl Tarım Ve Orman Müdürü Suat Parıldar da kurum olarak yaptıkları çalışmaları öğrenciler aracılığıyla proje üyesi diğer okullara tanıtmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, “Bizim için çocuklarımızın bilinçli bir şekilde tarım ve hayvancılıkla ilgilenmeleri çok önemli. Onlara ilimizdeki coğrafi işaret almış ve tescilli ürünlerimizi tanıtmak istedik. Bu ürünler hem kentimize hem de ülkemize değer katmaktadır. Bu nedenle bu projeye paydaş olduk ve öğrencilerimize destek verdik. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz hem kendi kentlerini hem de diğer kentleri tanıma fırsatı buldular. Biz de onlara bu fırsatı sağladığımız için çok mutluyuz.” dedi.

Parıldar daha sonra  öğrencilerle birlikte stant etkinliğine katıldı.  Stant etkinliğinde “Yalova Aronyası”, “Yalova Kivisi”, “Yalova Balı” ve “Yalova Kıvırcık” Koyunu stantlarda konu uzmanları tarafından 90 öğrenciye tanıtıldı. Öğrencilere Tescilli ürünlerden "Yalova Aronya"sı ve “Yalova Kivisi” ikram edildi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.