Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Şubat Ayına Kadar Beyanda Bulunun”

Yalova Ticaret İl Müdürü Alparslan Tunalı, kooperatif ve üst kuruluşlardaki yöneticilerin Şubat ayı sonuna kadar mal bildiriminde bulunulması gerektiğini hatırlattı.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2020 11:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Şubat Ayına Kadar Beyanda Bulunun”

Kooperatif ve üst kuruluşlardaki yöneticileri mal beyanında bulunmak zorundalar. Bu nedenle bir açıklama yapan Yalova Ticaret İl Müdürü Alparslan Tunalı, “Kooperatif ve üst kuruluşlardaki yöneticilerin 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu ve bu Kanuna dayanılarak yayımlanan Mal Bildiriminde Bulunulması Hakkında Yönetmeliğin Mal Bildiriminin Yenilenmesi başlıklı 11. Maddesi ‘Görevleri devam eden yönetim kurulu üyeleri ile genel müdürler tarafından sonu (0) ve (5 ) ile biten yılların en geç şubat ayı sonuna kadar yenilenmesi, zorunludur’ uyarınca kooperatiflerin ve birliklerin başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve genel müdürlerinin mal beyanında bulunmaları gerekmektedir.

1163 sayılı Kooperatifler Kanununa tabi olup kuruluş ve değişiklik işlemleri Ticaret Bakanlığı yetkisinde bulunan Kooperatifler ile 4572 sayılı Tarım Satış Kooperatifleri ve Birlikleri Hakkında Kanuna tabi olan kooperatiflerin olağan/olağanüstü genel kurul toplantılarında seçilen ve halen görevine devam eden yönetim kurulu üyelerinin en geç şubat ayı sonuna kadar her birinin ayrı ayrı ve varsa kooperatif müdürünün İl Müdürlüğümüze mal beyanında bulunmaları, aksi halde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağı hususunda Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.