Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Su Sıkıntısına Karşı Alınacak Önlemleri Planladılar

Yalova’nın içme suyunu sağlayan Gökçe Barajı’ndaki su seviyesinin %20’lere gerilemesinin ardından olası bir kuraklık durumunda susuzluk yaşanmaması için ne gibi tedbirler alınması gerektiği masaya yatırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2020 09:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Su Sıkıntısına Karşı Alınacak Önlemleri Planladılar

 Bu anlamda Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Nusret Karaalioğlu ve DSİ 13. Şube Müdürü Pelin Yalçın Balcı Barajda incelemelerde bulundular. Barajla ilgili bilgiler veren DSİ 13. Şube Müdürü Pelin Yalçın Balcı, “Barajda su seviyesi son yağışlarla %17 doluluk oranından %20 doluluk oranına çıksa da yağışların yeniden kesilmesi ve su tüketiminin sürmesi ile yeniden azalmaya başladı. Bu anlamda derin deşarj su kuyularını da devreye aldık. Gerek görüldüğü anda Kurtköy Derivasyon hattını da devreye sokabiliriz” dedi.

Ardından ne gibi bir planlama yapılması gerektiğini tartışan Tutuk, Karaalioğlu ve Balcı her durumda da tasarrufun önemli olduğuna vurgu yaptılar. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ise, “Yarınlarımızı düşünerek bugünden önlemler almalıyız. İçme suyu ihtiyacımızı karşılayan Gökçe Barajı'ndaki mevcut suyu, içinde bulunduğumuz şartlara göre uzun vadede en ekonomik şekilde nasıl kullanabileceğimizi görüşmek üzere DSİ 13. Şube Müdürü Pelin Yalçın Balcı ve Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Nusret Karaalioğlu ile bir araya geldik. Gerekli incelemeleri yaparak önümüzdeki süreçle ilgili planlamaları konuştuk. Mutlaka su kullanımında tasarruflu olmalıyız” şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.