Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Stajyer Öğrencilerden Midye Yetiştiriciliği Sunumu

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde staj yapan öğrenciler, midye yetiştiriciliği ve piyasaya sunum şekilleri konulu bir sunum gerçekleştirdiler. Sunuma İl Müdür Vekili İrfan Sakıncı, şube müdürleri, kurum personelleri ve stajyer öğrenciler katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2023 11:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Stajyer Öğrencilerden Midye Yetiştiriciliği Sunumu

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda staj süreleri boyunca öğrendikleri bilgi ve tecrübelerini aktarmak isteyen stajyer öğrenciler, ilimizde ve ülkemizde hızla gelişmekte olan midye yetiştiriciliği ve piyasaya sunum şekilleri konulu bir sunum hazırladılar. Sunumda, midye yetiştiriciliğinin önemi, faydaları, yöntemleri, zorlukları, pazarlama imkanları ve gelecek perspektifleri gibi konulara değinildi.

Sunuma İl Müdür Vekili İrfan Sakıncı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hayrullah Kaya, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Hatice Dündar ve 2023 yılı stajyer öğrencileri katıldı. Öğrenciler hazırladıkları sunumları katılımcılarla paylaştılar.

Sunumun ardından Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü’nün görev ve sorumlulukları ile ilgili hazırlanan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyonda, şube müdürlüğünün yaptığı faaliyetler, projeler, denetimler, eğitimler ve destekler anlatıldı.

Yalova Tarım ve Orman İl Müdür Vekili İrfan Sakıncı, sunum sonunda yaptığı konuşmada, “Stajyer öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir sunum hazırlamışlar. Midye yetiştiriciliği ilimiz için önemli bir sektördür. Bu sektörde faaliyet gösteren veya göstermek isteyen girişimcilerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Staj süresince öğrendikleri bilgi ve tecrübeleri hayata geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.