Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Spor Camiası İstedi Meclis Maddeyi Geri Çekti

Yalova Belediye Meclisi Amatör Saha2 alanının imar plan değişikliği ile, “Spor Tesis Alanı”ndan, "Resmi Kurum Alanı"na çevrilmesine tepki gösteren amatör spor kulüpleri kararın geri çekilmesini talep etmişti.

Haber Giriş Tarihi: 02.09.2021 09:04
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Spor Camiası İstedi Meclis Maddeyi Geri Çekti

Meclisin Eylül ayı gündeminde bulunan madde spor camiasının bu talebi göz önünde tutularak oy birliği ile geri çekildi. Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ise, “Yalova’ya birkaç ay içerisinde 10 milyon TL’lik spor yatırımına başlanacağını dile getirdi.

Yalova gündeminin en sıcak maddelerinden birisi durumundaki Amatör2’nci sahanın alanının imar değişikliği ile "Resmi Kurum Alanı"na çevrilmesi ve Yalova Valiliğinin de burada yapılacak yeni binaya taşınması konusu Yalova Belediye Meclisi Eylül ayı gündeminde görüşüldü. Meclis öncesinde Yalova belediyesi önünde toplanan spor kulüplerinin yöneticileri yaptıkları açıklama ile, spor tesisinin buradan kaldırılmasını istemediklerini beyan ettiler. Ardından toplu olarak Yalova Belediye Meclis Salonu’na giren spor kulüplerinin temsilcileri sessizce meclisi takip ettiler.

Meclisin 5 maddesinde yer alan konunun görüşülmesi öncesinde söz alan Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, “Bakanlıkla yapılan görüşmelerimizin devam etmesinden dolayı bu maddenin geri çekilmesini talep ediyoruz” dedi.

Ardından yapılan oylamada gündem maddesi AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyelerinin tamamının oyları ile geri çekildi. Bu karar salonu dolduran spor kulübü yetkilileri tarafından da alkışlarla karşılandı.
Oylama sonrası CHP grubu adına söz alan Cevdet Bekler, “Biz de CHP Grubu olarak bu maddeyi görünce çok tedirgin olduk. Yalova’nın yeni ve modern bir hükümet konağına gerçekten ihtiyacı var. Ama yeri o alan mı olmalı diye tereddütlerimiz vardı. Bu maddeyi gündemden çektiğiniz için partim ve Yalova kamuoyu adına sizlere ve meclisimize teşekkür ediyorum” dedi.

10 milyonluk yatırım müjdesi
AK Parti grubu adına söz alan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ise ile yapılacak 10 Milyon TL’lik spor yatırımının müjdesini verdi. Fatih Şahin, “Hem yeni bir hükümet konağının ihtiyaç zaruriyeti, hem de şehir meydanında otopark ve yeşil alan yapma düşüncesi ile yola çıkıldı. Şüphesiz spor tesis alanlarıyla ilgili her hangi aksi bir düşüncemiz de yoktu. Yaklaşık 10 milyon TL’lik spor yatırımını şehrimize kazandırmak üzereyiz. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde bunların yapımına da başlayacağız. Hem böyle bir spor yatırımının düşüncesinde olup hem de mevcut spor alanlarının sekteye uğratılması düşünülemezdi. Zaten bakanlıklarla olan görüşmeler de henüz devam ediyor. O nedenle bu maddenin çekilmesi bizim açımızdan da çok yerinde bir karar oldu” şeklinde konuştu.

Abdullah Baştürk adı yaşayacak
Yalova Belediye Meclisi’nin gündeminde yer alan ve Yalova kamuoyunu işgal eden sıcak konulardan birisi de Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Sokak üzerinde yer alan Abdullah Baştürk Parkı’nın adının değiştirilmesi konusuydu. Bu parka Ömer Halis Demir’in adının verilmesini içeren gündem maddesi de mecliste görüşüldü. Daha önceden partiler arasında alınan ilkesel bir karar olduğunu dile getiren parti sözcüleri talebi oy birliği ile reddettiler. Böylece Abdullah Baştürk Parkı’nın adının değiştirilmesini içeren konuda Yalova gündeminden kalkmış oldu.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.