Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Soygüzel Bakan Tekin’i Ziyaret Etti

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’i makamında ziyaret ederek eğitim konularını görüştüler. Ziyarette, Yalova’da eğitime yapılan destekler ve ortaokullarda seçmeli olarak okutulan ‘Şehrimiz’ dersi öne çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2023 10:43
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Soygüzel Bakan Tekin’i Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı’nda gerçekleşen ziyarete, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu üyesi Hasan Soygüzel’in yanı sıra birlik üyeleri katıldı. Ziyarette, Yalova İl Özel İdaresi tarafından özellikle köylerde eğitime yapılan destekler anlatıldı. Ayrıca, bakanlık tarafından okullarda seçmeli ders olarak okutulan, ‘Şehrimiz’ dersi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kent Konseyleri Birliği’nin eğitime verdiği önemi takdir ediyorum. Biz de bakanlık olarak eğitimin kalitesini ve erişilebilirliğini artırmak için çalışıyoruz. ‘Şehrimiz’ dersi de bu amaçla hazırlandı. Bu ders sayesinde öğrencilerimiz yaşadıkları şehri daha iyi tanıyacak, tarihini, kültürünü, sorunlarını ve çözüm yollarını öğrenecekler. Bu dersin kent konseyleri ile işbirliği içinde yürütülmesi çok önemli. Sizlerden gelen görüş ve önerileri de dikkate alacağız” dedi.

Ziyaretin son derece yararlı geçtiğini ifade eden Yalova İl Genel Meclisi Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu üyesi Hasan Soygüzel ise, “Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Toplantısı öncesi, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Yusuf Tekin’i ziyaret ettik ve son derece verimli bir görüşme yaptık. Sayın Bakanımız, özellikle ortaokullarda seçmeli olarak okutulan ‘Şehrimiz’ dersi ile ilgili görüş ve önerilerimizi dikkatle not aldı. Biz de kent konseyleri olarak eğitime katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.