Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Sorunları Bir Bir Çözüyoruz”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ildeki sokakların sorunlarını yapılan planlamalarla bir bir çözüme kavuşturduklarını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2023 12:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Sorunları Bir Bir Çözüyoruz”

Yalova Belediye Başkanı olduktan sonra ilk olarak belediyeyi yaşadığı sorunlardan arındıran ve yeniden işlevsel ve hizmet üreten bir hale getiren Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ardından da ilin ihtiyaç duyduğu yatırım ve hizmetleri sağlamaya başladı. Bu çerçevede özellikle de mahalle ve sokak bazlı yapılan planlamalarla sorunların ortadan kaldırılması noktasında nokta atışlar yapıldı. Mahalleleri bizzat gezen ve buradaki vatandaşlarla sohbet eden Tutuk vatandaşların taleplerini dinliyor ve planlama yapılırken bu talepler de yönlendirici oluyor. Ardından düğmeye basılarak mahallelerin ve sokakların sorunları ortadan kaldırılıyor. Bu planlamalardan birisi de uzun süredir sorun yaşayan Kar Sokak için yapıldı. Sokakta vatandaşlarla sohbet ettiğinde yaşanan sorunlar hakkında bilgi alan ve taleplerini öğrenen Tutuk ardından ilgili kurum müdürleri ile bu sokakta gerekli incelemeleri gerçekleştirdi. Ardından yapılan planlama ile düğmeye basıldı. Yalova Belediyesi tarafından sokakta yapılan çalışmalarda yıllardır adeta kangrene dönüşen toprak kayması sorunu atılan bilimsel adımlarla çözüme kavuşturuldu. Sokak sadece bununla kalmayarak yeni hizmetlere de kavuşturuldu. İçme suyu ishale hattı yenilenen Kar Sokak, Yağmur suyu hattının yenilenmesi ve drenaj çalışmaları ile çok daha yaşanası bir yer halini alacak.
Bulundukları makamların hizmet makamları olduğunu unutmadan halka hizmet etme azmi ile çalıştıklarını ifade eden Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Belediye başkanı olduğum günden beri tek derdim Yalova’ya hizmet oldu. Başka hiçbir hedef ve gayem olmadı. Niyet hayır olunca akıbet de hayır oluyor. Şükürler olsun ki halkımıza güzel hizmetler üretiyoruz. Halkımızdan kopmadan, sürekli halkımızla içiçe olmaya gayret gösteriyoruz. Sorunu halktan öğreniyor ardından da çözüm üretmek için gerekenler neyse yapıyoruz. Mahallelerimizin, sokaklarımızın sorunlarını bir bir çözüyoruz, görev süremizin son gününe kadar da bu anlayışla çalışmayı sürdüreceğiz. Yalova halkının mutluluğu benim mutluluğumdur” dedi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.