Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sokrates- Comenıus Projesi Ekibi Çiftlikköy’de

AB destekli Sokrates – Comenius programı çerçevesinde Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi’nin misafiri olan Belçika ve Polonya ekipleri Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ’ı ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

AB’ye uyum süreci çerçevesinde üye ve aday ülke gençleri arasındaki kültürel yakınlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla yürütülen Sokrates- Comenius programı kapsamında öğretmen ve öğrencilerden oluşan 12 kişilik misafir ekip Çiftlikköy’e geldi. Programı yürüten Yalova’daki 4 okuldan biri olan Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi’nin misafiri olan 5 Belçikalı ve 3 Polonyalı öğrenci ile her iki ülkeden ikişer öğretmenden oluşan Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ’ı makamında ziyaret etti.

Okul Müdür Yardımcısı Zekeriya Yayla ve İngilizce Öğretmeni Nuray Sırpanlı, ziyarette Başkan Dağ’a program hakkında bilgi verdi. 4 gün boyunca Türkiye’de kalacak ve Yalova ile İstanbul’a geziler düzenleyerek, ‘çevre’ konulu çalışmalar yapacak öğrenci topluluğunu kabul eden Başkan Dağ, ülkeler arası diyalogun öneminden bahsetti.

Başkan Dağ, “Farklı ülke gençleri arasında yapılan ziyaretler, gelecek nesillere de taşınıyor ve ülkeler arasındaki kaynaşma ve dostluğu da arttırıyor” dedi. Metin Dağ, Türkiye’nin dış ülkelerde farklı görüldüğünü de belirterek “Bazı yabancı ülkelerde Türkiye’ye karşı ön yargılı bir bakış açısı var. Bu ön yargıları kırmak için ülkemizi ve insanımızı tanıtmak gerekiyor. Bu projenin de buna ön ayak olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Misafir öğrenciler, Başkan Dağ’ın “Türkiye’yi ziyaretinizin ilk gününde nasıl buldunuz” sorusuna “İnsanları çok sıcak ve kardeşçe yaklaşıyor. Bu çok hoşumuza gitti” şeklinde cevap verdiler.

Başkan Dağ, Kırım’ın Chernomorsk kentinden gelen öğrencileri geçtiğimiz ay Çiftlikköy’de ağırladıklarını da hatırlatarak “Önümüzdeki dönemde Çiftlikköylü öğrencileri de karşılıklı kültürel alışverişi arttırmak adına Kırım’a göndereceğiz” dedi. Başkan Dağ, ziyarette Belçika ve Polonya heyeti temsilcilerine de birer hediye tabağı verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.