Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Silpagar’dan Engelliler Haftası Kutlaması

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla Çiftlikköy Belediyesi olarak engellilere yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2021 12:12
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Silpagar’dan Engelliler Haftası Kutlaması

Tüm engelli insanlarımızın haftasının hayırlara vesile olması dileklerini ifade eden Başkan Silpagar, “En büyük engel sevgisizliktir, cehalettir, pes etmektir. Kafalarda engeller olmasın, engellilerimiz diğer tüm engelleri aşar” diye konuştu.

Başkan Silpagar, engellilere yönelik Çiftlikköy’deki hizmetlerle ilgili şu bilgileri verdi;

ENGELLİLERE YÖNELİK HİZMETLERİMİZ

“Bizim Çiftlikköy’de engelleri hep birlikte ortadan kaldırmak için ürettiğimiz projeler arasında Sahil Yürüyüş Yolu, Engelsiz Yaşam Kompleksi, Modern Düğün Ve Konferans Salonumuz, ilçemizin İlk Asansörlü Üst Geçidi ve binlerce metre uzunluğunda Engelli Yürüyüş Yollarımız var. Ayrıca belediyemiz aracılığı ile çok sayıda engelli vatandaşımızı Akülü ve Normal Tekerlekli Sandalyelerine kavuşturduk.”

ENGELLİ KALDIRIMI YAPIMLARI

“2014-2018 yılları arasında Çiftlikköy’ün 6 mahallesinde toplam 14 bin 907 m2 (37 Bin 268 metre uzunluğunda) engelli kaldırımı yapımı gerçekleştirildi. Bu yıl ise sürdürmekte olduğumuz çalışmalarla yine 15 Bin m2’lik engelli kaldırımı daha yapıyoruz.”

 ENGELSİZ YAŞAM KOMPLEKSİ

“Halkımızın Çiftlikköy sahiliyle bütünleşmesi amacıyla projelendirilen, konsept bir yaklaşımın ürünü olan Engelsiz Yaşam Kompleksimiz, Aralık 2015’te faaliyete başladı. Güvenli kauçuk zeminli eğlenceli oyun grubu ve LED aydınlatmalarıyla, engelli çocuklarımızın kullanımına uygun tasarlanan Engelsiz Çocuk Parkı ailelerimizin teveccühünü kazandı. Engelsiz Kafe’nin otomatik asansörü ile engellilerimize ve belli bir yaşın üzerindeki vatandaşlarımıza da kolaylık sağlanmış oldu. Çocuk parkı, bahçesi, oturma alanları, plajı, iskelesi, platformu ve asansörü ile dört dörtlük bir yaşam alanı olan Engelsiz Kafe’de halkımıza en uygun hizmeti sağlıyoruz.”

MODERN DÜĞÜN VE KONFERANS SALONU

“2018 yılında tamamladığımız ve halkımızın kullanımına sunduğumuz Çiftlikköy Belediyesi Modern Düğün ve Konferans Salonu, bin kişi kapasitesi, modern tesis ve donanımı, engelliler düşünülerek hazırlanmış giriş, çıkış ve asansörü ile her kesimden vatandaşımızın kolaylıkla ulaşabileceği şekilde tasarlanarak hizmete girmiştir ve verimli bir şekilde kullanılmaktadır. “

SAHİL DÜZENLEME PROJESİ

“Sahil yürüyüş yolumuz, ilçe sahilimizi modern bir görünüme kavuşturduğu gibi, halkımıza da yeni alanlar kazandırdığımız bir proje oldu. Proje kapsamında 3 metre genişliğinde tartan pist ile yürüyüş yolu ve 4 metre genişliğinde renkli asfalttan oluşan bisiklet yolu yapıldı. Bin 700 metre uzunluğunda, görme engelli vatandaşlar için hissedilebilir yüzey ile yürüyüş yapacakları alan ayrıldı. Kordonda 12 bin m2’lik alanda yürüyüş ve bisiklet yolu, engelli yürüyüş yolu, tartan pist yapımı gerçekleştirilerek ilk etap çalışmaları tamamlandı. 2016 yılında bu proje ile Altın Karınca Ödülünü belediyemize kazandırdık.”

ÇİFTLİKKÖY’ÜN İLK ASANSÖRLÜ ÜST GEÇİDİ

“Sahil Mahallesi ile M. Akif Ersoy Mahallesi’ni birbirine bağlayan Tevfik Fikret Caddesi ile Ş.Abdülhamit Kaya Caddesi arasındaki üst geçidi asansörlü hale getirdik. Burası artık engellilerin, belli bir yaşın üzerindeki Çiftlikköylülerin ve çocuk arabalı ailelerin de kolaylıkla kullanabileceği bir üst geçit haline geldi.”

ENGELLİLERE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMLARI

“İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza akülü ve aküsüz, gerek hibe yoluyla gerekse sağladığımız kaynaklarla finanse ederek yüzlerce tekerlekli sandalye yardımı gerçekleştirdik.”

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE DESTEK VEREREK İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDUK

“İlçemizi temsil eden engelli spor kulüpleri ve engellilere yönelik hizmet veren sivil toplum kuruluşların ile işbirliği içerisinde pek çok sosyal projeye imza attık. Son 3 yıldır Çiftlikköy’de düzenlenen Engelsiz Festivali’ne desteğimizi sağladık. YOSK Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımıza çeşitli desteklerimiz oldu, yine engellilere yönelik faaliyetlerde bulunan Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği ile birlikte çalışmalara imza attık. Engellilerimizle ilgili bize gelen her talebi geri çevirmeden değerlendirme çabası içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.