Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SGK'dan Okul Müdürlerine Bilgilendirme

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yalova İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısı ile Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okulların müdürleri 4B ve 4C sigortalılık sistemi ile ilgili bilgilendirildiler.

Haber Giriş Tarihi: 10.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
SGK'dan Okul Müdürlerine Bilgilendirme

SGK Yalova il Müdürlüğü il genelindeki tüm kurumları kapsayan bilgilendirme toplantılarının ilkini Uygulama Oteli seminer salonunda gerçekleştirdi. Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okulların müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen seminere SGK Yalova İl Müdürü Ali Gencer, Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman ise şube müdürleri de katıldı. Toplantının açılışında söz alan Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, "Bu güne kadar 4B ve 4C sigortalılık konusunda okul yönetimleri sorunlar yaşıyordu. Bu sorunların yaşanmaması için doğru bilgilenmek çok önemli. SGK İl Müdürlüğümüzün bu bilgilendirme toplantısını düzenlemesinden dolayı çok mutluyuz. Burada edinilecek olan bilgilerin okullarımızda en verimli şekilde kullanılacağına inanıyorum" dedi.

Yurtman'ın ardından söz alan SGK Yalova İl Müdürü Ali Gencer ise, "2008 yılında SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı'nın tek çatı altında birleştirilmesi ile birlikte artık tüm işlemleri müdürlüğümüz yürütmeye başladı. Dolayısıyla özel ve kamu kurumlarını içine alan 5510 sayılı kanunun öngördüğü sigortalılık işlemlerini de kurumumuz yürütüyor. 4B ve 4C olarak adlandırılan sigortalılık sistemi hakkında kurumlarımız yeterli bilgiye sahip olmadıklarında ciddi sorunlar yaşanabiliyor. O nedenle bu toplantının kurumlarımıza önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum" dedi.

Ardından okullardan gelen kurum müdürlerine yönelik toplantıya geçildi. Yaklaşık 2 saat süren toplantı kapsamında il müdür yardımcıları Hasan Demiröz ve Dilek Süslü, işe giriş, işten ayrılış, işyeri bildirgesi, idari para cezaları ve iş kazaları konularında bilgiler verdiler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.