Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SGK Borç Yapılandırmasında Son Günler

SGK Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın ve SGK Yalova İl Müdür Yardımcısı Sami Tuşik, 3 Temmuz 2023 tarihinde sona erecek olan borç yapılandırması hakkında bilgilendirme yaptılar.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2023 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
SGK Borç Yapılandırmasında Son Günler

 Borçlarını yapılandırmak isteyenlerin başvuru şartları, ödeme seçenekleri ve avantajları anlatıldı.

SGK Yalova İl Müdürü Salih Aydın ve SGK Yalova İl Müdür Yardımcısı Sami Tuşik, 3 Temmuz 2023 tarihinde sona erecek olan borç yapılandırması ile ilgili olarak bilgiler verdi. Aydın, borç yapılandırmasından yararlanmak isteyenlerin nasıl başvuracaklarını, ödemelerini nasıl yapacaklarını ve hangi avantajlardan faydalanacaklarını anlattı.

Borç yapılandırmasının sigorta primi, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, idari para cezasından kaynaklanan prim borçları, emeklilik keseneği, fiili hizmet süresi zammı borçları gibi birçok alanda geçerli olduğunu belirten Salih Aydın, “Başvurular e-Sigorta kanalıyla ya da posta yoluyla sosyal güvenlik il müdürlüklerine veya sosyal güvenlik merkezlerine yapılabilmektedir. Daha önceki yıllarda borç yapılandırmasından yararlananlar da isterlerse borçlarını yeniden yapılandırabileceklerdir” dedi.

Ödemelerin ise peşin veya taksitli olarak yapılacağını aktaran Aydın, peşin ödemede hesaplanan tutarın yüzde 90’ının silineceğini, taksitli ödemede ise tercih edilen taksit sayısına göre belirli katsayıların uygulanacağını kaydetti. Taksitli ödemede ilk taksitin süresinde ödenmesi halinde SGK’dan ‘borcu yoktur’ yazısı alınabileceğini de hatırlatan Aydın ödemelerin bankalar kanalıyla veya kredi kartıyla ya da banka kartıyla yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Salih Aydın, borç yapılandırmasının vatandaşlara büyük bir fırsat sunduğunu ve bu fırsatın kaçırılmamasını tavsiye ettiler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.