Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sevinmeye Engel Yok

Türkiye Sakatlar Derneği Yalova Şubesi bir engelli vatandaşı daha sevindirdi ve tekerlekli sandalye hediye etti.

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Sevinmeye Engel Yok

Ali Kopakçı, 70 yaşlarında iki ayağı olmadan yaşamını tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak sürdürmeye çalışan bir engelli yurttaşımız. 34 yaşında orta genç yaşlarda iken ilk ayağı kesildiğinde o kadar üzülmemiş ama sıra öbür ayağının kesilmesine gelince hayatım daha çok alt-üst olduğunu belirterek, bugüne kadar yaşadıklarının kimsenin yaşamamasını dileyecek kadar olgun, yüreği insan ve yaşam sevgisiyle dolu engelli bir ağabeyimiz. Özellikle genç yaşta sigaraya başlayan gençlere tavsiyesi, böylesi milyonda bir şansın olmaması ve hayatın geri kalan günlerini eksik bedenle sürdürmemeleri için gençlerimizi uyarıyor. “ Gençler, Lütfen sigaraya özenmeyin.”

Ali Kopakçı, ayaklarının kesildiği günlerde yaşamında çok zorluklar çektiğini, evini ve çocuklarını geçindirmek için fedakâr eşiyle büyük mücadele yaşadıklarını dile getirirken gözlerinin dopdolu olduğunu görüyoruz. İlk tekerlekli sandalyesini 1999 depremi sırasında Yalova’ya gelen tekerlekli sandalyeler içinden edindiğini ve halen bu elle çalışan makas tekerlekli sandalye ile bugüne kadar geldiğini belirtti. Eşinin sosyal güvencesinden yararlandığını belirten Kopakçı, “Bu sandalye beni hayata bağlayan tek güvencemdir. Şimdiye kadar vakıflara olsun, Sosyal Güvenlik Kurumuna olsun yenisini edinemedim. Hep bu ilk göz ağrım sandalyeye sıkı sıkıya sahip çıktım. Ona gözüm gibi baktım. Parçası koptuğunda kendi parçam kopmuş gibi üzüldüm. Ama yenisini alacak gücümüz olmadığından idare ede ede bugünlere kadar geldim. Türkiye Sakatlar Derneği Yalova Şube Başkanımız Mahmut Beyin yanıma yaklaşana ve hatırımı sorana kadar yeni bir sandalye edinebileceğime hiç umudum yoktu. Tüm hayalim aküyle çalışan bir tekerlekli sandalyem olmasıydı. Bunu kendisine ilettim, artık kollarımla tekerleklere eskisi gibi güç veremiyor dedim ve çaresine bakacağını belirtti. Bizler gücümüzü hep umut etmekten ve beklemekten alıyoruz. 12 yıl sonrasına da olsa bu umuduma kavuşmak sevindirmiştir beni. Sevinmeme engel mi var yoksa! Bana bu akülü sandalyeyi sağlayan evime kadar getiren Başta Başkanımız Mahmut Bey olmak üzere Türkiye Sakatlar Derneğinin tüm değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Yalova Şube Başkanı H.Mahmut Güral açıklamasında “Ali Ağabeyimizin bu masumane isteğini yerine getirmemde büyük pay sahibi olan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanımız Sn. Şükrü Boyraz ve Yeni Yönetim Kurulu Üyelerine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bir engelli ağabeyimizin sevincine ortak olmak benim için mutlulukların en büyüğüdür. Elimizden geldiğince engelli kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Toplumumuzdan, Sosyal dayanışma desteklerini eksilmeden sürdürmelerini diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.