Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Servisler Eğitim-Öğretim Yılına Hazır”

Yalova Servis İşletmecileri Odası Başkan Yardımcısı Sezer Duru, öğrencilerin yeni eğitim ve öğretim yılında güven içerisinde okullarına gidip evlerine dönebilmeleri için gereken tüm tedbirleri aldıklarını ve düzenlemeleri yaptıklarını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 12.08.2023 15:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Servisler Eğitim-Öğretim Yılına Hazır”

Duru ayrıca korsan olarak servis taşımacılığı yapan araçların da sıkı şekilde denetlenmesini istedi.

Duru, yaptığı açıklamada, servis işletmecileri olarak okul servislerinde güvenliği ön plana alarak hizmet verdiklerini belirtti. Duru, “Araçlarımızın her birinde iç dış kayıt yapabilen kamera sistemi, velilerimizin bizi takip edebileceği araç takip sistemleri, en az 6 ayda bir mecburen yaptırılan araç periyodik bakımları, şoförlerimiz ve servis hosteslerimizin adli sicilleri düzenli olarak takip edildiği bir sistem mevcuttur. Velilerimizin, kanuni çalışan ve ilgili belediyeden izin belgesini almış, yetkili servis araçlarını kullanmaları yukarıda saymış olduğumuz denetimlerin yapıldığı anlamına geldiğini bilmelerini istiyoruz” dedi.

Duru, ayrıca korsan olarak servis taşımacılığı yapan araçların da sıkı şekilde denetlenmesini talep etti. Duru, “MEB Okul servis araçlarının çalıştırılmasına dair usul ve esaslar sebebiyle oluşturulan komisyonların da okul servis araçlarının tespit ve denetlenmesinde sorumlu oldukları, denetleme yapan Belediye ve Emniyet Trafik Birimlerinin denetlenmelerinde yalnızca (P) seri plakalı yasal araçları değil, belgesiz kayıtsız çalışan araçları daha fazla denetlemelerini istiyoruz. Bu araçlar hem vergi kaçırıyor hem de çocuklarımızın güvenliğini tehlikeye atıyor. Bu konuda yetkililerden daha duyarlı olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Duru, son olarak öğrencilere, öğretmenlere ve servisçilere sağlık dolu, kazasız belasız bir eğitim öğretim yılı diledi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.