Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Salman, "Keyfimden Mi Satıyorum"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, üzerinde haciz olan belediyeye ait arsaların satılacak olmasıyla ilgili, “Ben keyfim için satmıyorum.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Salman, "Keyfimden Mi Satıyorum"

. Ben borçtan korkan adamım. Bizi böyle büyüttüler. Bu paralar kesinlikle borca ödenecektir”
Yalova Belediye Meclisi Şubat ayı birleşimi sürüyor Vefa Salman başkanlığında, Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda söz alan Ak Parti Grup Başkanı Kasım Avar, "Uygulama İmar Planı ve Plan Notları Değişikliği" konusundaki geçtiğimiz ay alınan kararın iptaliyle ilgili konunun gündeme alınmasıyla ilgili başvurularını hatırlattı. Avar, yasa gereği konunun gündeme alınması gerektiğini savundu ve önergesini yeniledi. Salman ise konunun Ocak ayında gündeme geldiğini belirterek, “Sizin grubun oylarıyla bu kabul edilmiştir. Askıya çıkmış ve süresi devam etmektir. Buna askı süresinde itiraz olursa yeniden meclise gelir. Bunda yargı idari yolu açıktır. Ben yanlış yapmak için belediye başkanı olmadım. Ben belediyenin işleyişiyle ilgili bunun doğru olmadığını savunuyorum” diye konuştu.
Avar ise yönetmeliklerin net olduğunu dile getirdi ve yasal haklarını kullanarak valilik ve bakanlığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Birleşim Bayraktepe Mahallesi Pamuk Sokak’ta meydana gelen heylan gündeme geldi. Bölgenin kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenmesi ve sokakta bulunan iki adet konutta yaşayanlara kira yardımı sağlanması konusu komisyona havale edildi.
Belediye Arsa Satıyor
Toplantıda ardından Kirazlı, Hacımehmet köyleri ve Bağlarbaşı Mahallesi’nde Yalova Belediyesi’ne ait üzerlerinde haciz bulunan arsaların satışı gündeme geldi. İcra yolu ile daha az fiyattan satılabileceği gerekçesiyle gündeme gelen konuyla ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanı Kasım Avar, şunları kaydetti:
“Görüyoruz ki, 1 milyon 100 bin, 1 milyon 600 ve 215 bin lira borçlara istinaden belediyenin bu tarz mallarına haciz koymuşlar. Borcumuz var. Bu firmaları çağırıp bir anlaşma yapma niyetine girdiniz mi?
17 dönümlük arazinin satışı istenmekte. Bu 12-13 milyon lira para yapıyor. Belediye bir gelir gelecek. Borcumuz var diyoruz fakat belediyede tadilata 1,5-2 milyona kadar para masraf edildi. Lütfen bu parayı borçlara ödeyiniz. Ondan sonra bizim dediğimize geleceksin. Arsa satmadan borç ödenmiyor. Bir metrekareyi sattırmam demiştiniz.”
Başkan Salman ise borçlularla görüşmeler yaptığını ifade etti ve şöyle konuştu:
“Daha önce ihalelere giren sayısı benim dönemimde arttı. Bir güven sağladığımızı düşünüyoruz. Ödeyeceğiz. Bu borç babamızın borcu değil. Kamunun borcu hepimizin borcu. Borç yiğidin kamçısıdır, ödenir diye gerekli müteahhitlere mesajı verdiğimi düşünüyorum. Bizim toplam hacizli borcumuzun aslı 15 milyon lira. 5 milyon lira gecikme faizi görünüyor. 20 milyon lira hacizli borcumuz var. Borçlu aldımız belediyeyi borçsuz verirsek bu belediyenin başarısıdır. Ben keyfim için satmıyorum. Ben borçtan korkan adamım. Bizi böyle büyüttüler. Bu paralar kesinlikle borca ödenecektir.”
Ardından Halit Güleç belediyeye yapılan onarımlarla ilgili ödenen ücretler hakkında bilgi verdi.
Toplantıda ardından Yalova Belediyesi’ne ait kullanılmaz durumda olan bir çöp ve bir itfaiye aracının Çınarcık Belediyesi’ne hibe edilmesi kararı alındı.
Birleşimde son olarak belediye ait tenis kortları ve Yalovaspor’un bulunduğu tesislerin 3 yıl süreyle kiralanması kararlaştırıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.