Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Salman'dan Vefa Örneği

Kurduğu vakıf sayesinde hayırsever kişiliğini ölümsüzleştiren ve halen birçok kişinin eğitiminde katkısı bulunan Hacı Saffet Çam’a olan Yalova’nın vefa borcunu Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman yerine getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 21.07.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Salman'dan Vefa Örneği

Bayraktepe Mahallesi’nde Hacı Saffet Çam Cami üst tarafında yıllardır atıl duran Hacı Saffet Çam’ın babası İsmail Çam’ın kabri Başkan Salman’ın talimatıyla yenilendi.
Rahmetli olmadan önce Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan Saffet Çam İlköğretim Okulu'nun arsasını, Bayraktepe Mahallesi'ndeki Hacı Saffet Camisini yapan ve kurduğu vakıf aracılığı ile kentimizde birçok öğrencinin eğitim hayatına katkıda sağlayan Hacı Saffet Çam'ı Ramazan Bayram’ı öncesinde Şehir Mezarlığı’ndaki kabrini ve Bayraktepe Mahallesi'nde mezarı bulunan babası İsmail Çam’ın kabirini Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ziyaret ederek, yapılan düzenlemeleri de yerinde inceledi.
Vakfın yapısı gereği Yalova Belediye Başkanı olan kişi Vakfında Başkanlığını yürütüyor. Vakıf, kentimizde bugün birçok insana ulaşılarak katkı sağlıyor. Kentimizde önemli hayır işlerine imza atmış bir ismin adına kurulmuş vakfa başkanlık etmek benim için ayrı bir onur diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Rahmetli Hacı Saffet Çam'ın babasının Bayraktepe Mahallesi'nde caminin üst tarafında bulunan kabrine yaptığım ziyarette bakımsız olduğunu gördüm. Bu beni üzdü. Kentimize katkısını saymakla bitiremeyeceğimiz bir insana karşı Yalovalılar olarak bizim bir vefasızlığımız söz konusuydu. Gerekli bakımların yapılıp kabrinin yenilenmesi için gerekli talimatı verdim. Yapılan yeni düzenleme sonrası değerli büyüğümüz Hacı Saffet Çam'a olan vefa görevimizi de en azından bu şekilde yerine getirmiş olduk” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.