Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlıkçılardan Filistin İçin Kokartlı Eylem

Sağlıkçılar İsrail’in Filistin’de uyguladığı soykırıma tepki göstermek ve dikkat çekmek adına bir eylem başlattı. Sağlıkçılar yakalarına, “Filistin’de Soykırıma Dur De” kokartları takmaya başladılar.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2023 10:08
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Sağlıkçılardan Filistin İçin Kokartlı Eylem

Yalova’da kamuda çalışan sağlıkçılar, İsrail’in Gazze’de Filistinli sivillere yönelik uyguladığı soykırıma tepki göstermek için “Filistin’de Soykırıma Dur De” yazılı kokartlar takarak eylem yaptılar. Sağlık-Sen Yalova Şubesi tarafından dağıtılan kokartlarla, toplumda Gazze’de yaşananlara karşı hassasiyeti arttırmayı ve tepki ortaya koymayı amaçlandığı belirtildi.

Sağlık-Sen Yalova Şubesi Başkanı Halil İbrahim Özer, yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail ve Batılı emperyalistlerin Gazze’de gerçekleştirdiği soykırıma karşı farkındalığı artırmak, Filistin halkıyla dayanışmayı sürdürmek amacıyla, 7 Kasım’dan itibaren, kokart takma eylemi başlattıklarını söyledi. Özer, “Sağlık-Sen olarak yaşanan bu vahşete kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Bu soykırımı görmezden gelmemiz imkânsızdır. Sivil ve masum insanlara yönelik saldırıları nefretle kınıyor, hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara şifalar temenni ediyoruz.” dedi.

Özer, ayrıca, tüm dünyanın Gazze’de yaşanan bu soykırıma seyirci kaldığını, ikiyüzlü batı uygarlığının Gazze’de başını kuma gömdüğünü, insan hakları örgütlerinin üç maymunu oynadığını, dünya sağlık örgütü’nden ses çıkmadığını ifade etti. Özer, “Şu ana kadar Gazze’ye atılan bomba 12 bin ton olmuş. Yazıklar olsun bu vahşeti görmeyenlere. Yazıklar olsun hastanelerin bombalanmasına göz yumanlara. Yazıklar olsun riyakarlık yaparak İsrail’e arka çıkanlara.” diye konuştu.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.