Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Roman Çocuklar İstanbul’u Gezdi

Üniversiteli öğrencilerin başarıyla sürdürdükleri “Roman-ca Bir Önleme: Müzik” projesi kapsamında Yalova’daki Roman çocuklar için İstanbul’a gezi düzenlendi. Tarihi ve kültürel güzellikleri yakından inceleyen Roman çocuklar, İstanbul’a hayran kaldı.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Roman Çocuklar İstanbul’u Gezdi

Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans Bölümü öğrencilerinden oluşan “Aynı Hava Aynı Nefes Aynı Ses” gençlik grubu tarafından yazılıp Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türk Ulusal Ajansı’nca kabul edilip, hibe almaya hak kazanarak uygulamaya koyulan “Roman-ca Bir Önleme: Müzik” isimli proje kapsamında Yalova’daki Roman çocuklar için İstanbul’a bir gezi düzenlendi.

Roman çocukların kaderlerinde sadece çöp toplamak ve çingene, elekçi, arabacı gibi etiketlerle anılmak ve ötekileştirilmek olmadığına inanan ve bu doğrultuda bir araya gelen “Aynı Hava Aynı Nefes Aynı Ses” gençlik grubu, maddeye ve suça bulaşmada sosyal ve psikolojik şartlar açısından risk altında olan genç Roman çocuklar için koruyucu, önleyici ve eğitime, spora, müziğe teşvik edici bir çalışma yapma amacıyla yola çıktı.

Roman Mahallesi’ndeki 10 çocuk ile sürdürülen proje kapsamında gönüllüler ve proje ekibi İstanbul’a gezi düzenledi. Yalova Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla yola çıkan çocuklar, sosyal ve ekonomik şartlarının yetersizliğinden dolayı gezip görme fırsatı bulamadıkları Sultanahmet Cami, Yere Batan Sarnıcı, Panaroma 1453 Tarih Müzesi, Miniatürk gibi ülkenin ve İstanbul’un kültürel ve tarihi güzelliklerini yansıtan yerleri yakından görme fırsatı buldu. Gün boyunca mutlulukları tebessüm olarak yüzlerine yansıyan ve proje ekibince ziyaret edilen yerler hakkında bilgilendirilen çocuklar, hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.