Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Resim Sempozyumunun Protokolü İmzalandı

Yalova Belediyesi ve Yalova Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan 3. Uluslararası Resim Sempozyumu’nun protokolü imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2016 08:20
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Resim Sempozyumunun Protokolü İmzalandı

3 yabancı ve 5 Türk sanatçı olmak üzere toplam 8 sanatçını katılımı ile 16-23 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan sempozyumda, "Çevreleme-Sınırsızlık " teması ile bir çok eser üretilecek. Sempozyumun protokolü ise Yalova Belediyesi’nde imzalandı. Protokol öncesinde söz alan Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Çavuşoğlu, "3. Uluslararası Resim Sempozyumu Yalova’da gerçekleştirilecek. Geçen yılda uluslararası önemli sanatçıların katılımı ile gerçekleştirilen sempozyum sonucunda oluşturulan  eselerler belediyemize kaldı. Bunlarda önemli mekanlarda sergileniyor. Bu yıl ise, 'Çevreleme-Sınırsızlık’ teması ile yapılacak olan sempozyuma 3 yabancı 5 yerli olmak üzere toplam 8 sanatçı katılacak. Sanatçılarımız yapacakları eserleri Yalova’ya bırakacaklar. Bu resimler ileriki süreçte ciddi değer kazanacaklar diye düşünüyoruz. Bu eserlerin yer alacağı bir Sanat Müzesi oluşturmak amacımız var. Halka açık bir çalışma ortaya konulacak" dedi.
Yalova’da göreve geldiklerinden beri, sağlık, eğitim ve sanata çok önem verdiklerini dile getiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise, "Devleti valiler, milleti seçilmiş belediye başkanı temsil eder. İnsan hayatını kaçınılmaz 2 unsuru vardır. Eğitim ve sağlık. Kentlerde eğitimin en önemli ayağı ise üniversitelerdir. Akademisyenler ve bu ülkenin yetiştirdiği uzman insanlar. Onların her zaman bize önderlik etmesi, bize yardımcı ve destek olmaları şart" diye konuştu.

Ardından 3. Uluslararası Resim Sempozyumu’nun protokol metnine Yalova Üniversitesi Rektör vekili  Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman birlikte imza attı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.