Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Rektör Cebeci’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Suat Cebeci, Tıp Fakültesi’ne onay veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2021 08:57
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Rektör Cebeci’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür

Yalova’nın yıllardır hayalini kurduğu Tıp Fakültesine resmi onay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz gün atılan imza ile verilmişti. Bunun üzerine yazılı bir açıklamada bulunan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci Cumhurbaşkanı Erdoğan ve emeği geçenlere teşekkür etti. Cebeci Yalova Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi, “Uzun süredir çalışmaları devam etmekte olan Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin açılması Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla 06 Şubat 2021 tarihi itibariyle gerçekleşmiş oldu. 2008 yılında kurulmuş olan Üniversitemiz 2018 yılına gelindiğinde 5 fakülteye ulaşabilmişti. 2018 yılında başlayan yeni yönetim döneminde hızlı bir gelişme kaydedilmiştir. Bunlardan belli başlıları şöyledir: 4 yeni fakülte açıldı. (Tıp Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi). İstihdam Garantili Altınova Meslek Yüksekokulu açıldı. 22 Yeni Bölüm açıldı. Yalova Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKNOPARK) kuruldu. Lisansüstü Eğitim Enstitüsü açıldı. 8 Yeni Uygulama ve Araştırma Merkezi açıldı. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yapımı başlatıldı. Merkez Yerleşkemize Öğrenci Yaşam Merkezi yapıldı. 120 yeni akademik personel alındı. Öğrenci sayısı 10 bin 500’den 14 bin 500’e çıkarıldı. Atıl durumdaki 70 dönümlük Etibank arazisi Üniversitemize kazandırılarak üzerinde uluslararası çalışmalar yapacak merkezler ve Kongre Merkezi kurma çalışmaları başlatıldı. 29 adet ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluş ile iş birliği anlaşmaları imzalanarak, ortak çalışmalar başlatıldı. İnşaat ve altyapı çalışmalarıyla Merkez Yerleşkemize yeni bir kimlik kazandırıldı.

Bütün bunların gerçekleştirilmesinde özveriyle çalışan yöneticilerimize, akademik ve idari personelimize, irade koyan başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, devlet yöneticilerimize, katkı sağlayan mahalli yöneticilerimize, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese Yalova Üniversitesi Rektörlüğü olarak şükranlarımızı sunuyoruz”

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.