Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

PTT Personellerine Afet Eğitimi

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER), Yalova PTT Başmüdürlüğü’nün talebi üzerine PTT personellerine afet öncesi, anı ve sonrasında neler yapılması gerektiğini anlatan bir eğitim verdi.

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2023 11:17
Haber Güncellenme Tarihi: 20.12.2023 11:17
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
PTT Personellerine Afet Eğitimi

MAG-DER, afet bilincini geliştirmeyi, afet öncesi, anı ve sonrasında neler yapacağını bilen insanların sayısını arttırmayı hedefleyen eğitimlere devam ediyor. Bu çerçevede, Yalova PTT Başmüdürlüğü’nün talebi üzerine PTT personellerine yönelik bir eğitim düzenledi. Eğitim, teorik ve uygulamalı olarak iki bölümden oluştu. Teorik bölümde, afet öncesi, anı ve sonrasında neler yapılması gerektiği, afet çantası hazırlama, afet planı yapma, afet sırasında ve sonrasında iletişim kurma gibi konulara değinildi. Uygulamalı bölümde ise, bir deprem senaryosu üzerinden uygulama yapıldı. PTT personelleri, afet sırasında ve sonrasında nasıl davranacaklarını, nasıl yardımlaşacaklarını, nasıl arama-kurtarma faaliyetlerine katılacaklarını pratik olarak deneyimlediler.

Eğitimin sonunda, Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Başkanı Sabri Karaçam, PTT personellerine afet konusunda duyarlı oldukları için teşekkür etti. İlçelerdeki PTT şubelerinde de eğitimlerin devam edeceğini söyleyen Karaçam, “Afet gönüllüleri olarak, Yalova’nın her noktasında afetlere hazırlıklı olmak, afetlere karşı bilinçli ve dayanışmacı bir toplum oluşturmak için çalışıyoruz. PTT personelleri de bu konuda bizlere destek veriyor. Eğitimlerimiz ilçelerde de sürecek. Afetlere karşı hep birlikte mücadele edeceğiz.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.