Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Proje Sizden, Oy Bizden”

Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan, Yeni Yaşam Derneği binasında bir toplantı düzenleyerek, belediye başkan adaylarına seslendi. Arslanhan, engellilerin sorunlarına çözüm bulacak projeler beklediklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2024 11:42
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2024 11:42
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Proje Sizden, Oy Bizden”

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği’nde bir basın toplantısı düzenleyen Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan belediye başkanları ve başkan adaylarına seslenerek engellilere yönelik projelerini açıklamalarını istedi. Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ile iş birliği içerisinde çalıştıklarını belirten Arslanhan, “Bizim Türkiye’deki belediyelerin tümünden beklentimiz var. Tabi ki en başta Yalova’daki belediyelerden beklentimiz var. Yerel seçimlerin bir ayağı belediyeler değil, köylerimiz ve İl Genel Meclisi’miz de var. Sonuç itibariyle engellilik hayatın içerisinde olan bir olgu. Ne kadar şehir merkezinde yaşayan engelli var ise, o kadar da kırsalda yaşayan engellilerimiz var” dedi.

Belediye başkan adaylarından engelliler konusunda ne yapmak istediklerini duymak istediklerini ifade eden Arslanhan, “Erişilebilirlik, istihdam, bakım, eğitim, destek teknolojisi ve spor konusunda ne düşünüyorlar? Bunları bize açıklamanız lazım. Proje sizden, oy bizden diyoruz. Engelsiz bir kent, engelsiz bir Türkiye için neler yapacaksınız?” diye sordu.

“Adayları söyleşiye davet etti”

Belediye başkan adaylarına bir öneri getirdiklerini söyleyen Arslanhan, “Seçimlere 1 ay kala Mart ayının başında belediye başkanlığına talip olan tüm başkanlarımızı ayrı ayrı söyleşiye davet ediyoruz. Ne yapılacaksa bize anlatılsın, sorgulayalım ki seçimden sonra engelliler için yapılanları en üst düzeye taşıyalım. Biz buna açığız. Hem kendileri anlatsın hem de onlara göstereceğimiz yol haritasından faydalansınlar. Biz bu söyleşileri bütün paydaşları davet ederek yapmak istiyoruz” dedi.

Arslanhan, “Biraz daha kendilerine sunulan imkanların daha iyi hale getirilmesi, çocuğunun mesleki eğitimi, istihdamı, ulaşılabilirliği, toplu taşıması ve çocuğunun daha çok spor yapmasını isteyen bir aile için ne önereceksiniz? Biz bunları şimdiden dile getirmek istiyoruz. Derdimiz engelsiz bir Yalova ve engelsiz bir Türkiye. Biraz daha yere sağlam basan projelere ihtiyacımız var. Hayal satmadan, gerçekçi, uygulanabilir projeler istiyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.