Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Polis Şehitliğinin İl Özel İdaresine Devredildi

Yalova Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısının ilk oturumu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman başkanlığında gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2017 09:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Polis Şehitliğinin İl Özel İdaresine Devredildi

İlk oturumda Yalova Şehir Mezarlığı içerisinde bulunan Polis Şehitliği'nin bakım ve onarım sorumluluğu da oy birliği ile İl Özel İdaresi'ne devredildi.
Yalova Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı yoğun bir gündemle başladı. İmar Komisyonuna ve İsim Komisyonuna havalelerin gerçekleştirilmesi sonrasında maddeler ardı ardına görüşüldü.

Bugüne kadar bakım, onarım sorumluluğu Yalova Belediyesi'nde olan Şehir Mezarlığı içindeki Polis Şehitliği  İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Şehitlikler Genelgesi ile İl Özel İdaresine devredildi. Önümüzdeki aylarda asker şehitliğinin de bakım ve onarım işlerinin İl Özel İdaresine devredileceği bilgisi de paylaşıldı. Madde meclis üyelerin in oy birliği ile kabul edildi.

Yalova Seyahatten belediyeye 4 otobüs
Yalova Seyahat tarafından Yalova Belediyesi'nin hizmetlerinde kullanılmak üzere 4 otobüsün belediyeye bedelsiz tahsisi konusu da mecliste görüşüldü. Yalova'nın hızla büyüdüğünü hatırlatan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman özellikle mezarlık hizmetlerinde araç sıkıntısı çektiklerini dile getirdi. Yalova Seyahat Kayyum Heyeti Başkanı Kenan Engin'in de belediyenin bu ihtiyacını bildiğini belirten Salman ellerinde bulunan 4 adet kullanılmayan otobüsü bu çalışmalarda kullanılmak üzere bedelsiz olarak belediyeye tahsis etmeyi teklif ettiğini söyledi. Ardından oylanan madde oy birliği ile kabul edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.