Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Plan Revizyonu Yalova'nın Önünü Açar"

Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel 1/25 binlik planda yapılacak revizyonun Yalova'nın önünü açacağını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 10.08.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Plan Revizyonu Yalova'nın Önünü Açar"

Yalova'nın sıkıntılarının çözümü açısından çok büyük önemi olan 1.25 binlik çevre düzeni planında revizyona gidilmesi konusu geçtiğimiz gün İl Genel Meclisi ve Yalova Belediye Meclisi tarafından onaylanarak riyasete yetki verilmişti. 1/25 binlik planda yapılacak revizyona şiddetle ihtiyaç olduğunu vurgulayan Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel'de , “İnşallah bu revizyonda 1/25 binlik planı gerçekten Yalova’mızın önünü açacak duruma getireceğiz” dedi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Demirel, "Yalova Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi bu konuda karar aldı. Benim Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile bir görüşmem olmuştu. Dedim ki; (Sayın Bakanım, biz 1/25 binlik Çevre Düzeni Planı aceleye geldi herhalde. Belediye başkanlarımız da tam anlamıyla isteklerini ortaya koyamadılar. Daha sonra yeni istekler ortaya çıktı. Dolayısıyla şu anda 1/25 binlik plan değişiklik yapılmasını araz ettiriyor)” diye konuştu.
Demirel açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:
“Abartı olmamak kaydıyla, yine belediyelerimizin taleplerini uygulamak suretiyle yapılacak değişikliklere onay istedik. Bunun üzerine meclislere bu kararları aldırdık ama bu hemen 3-5 ayda yapılacak bir çalışma değil. En az 1-1,5 yılımızı alabilir. İnşallah bu revizyonda 1/25 binlik planı gerçekten Yalova’mızın önünü açacak duruma getireceğiz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.