Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

PAB Yalova Başkan Koçal'la Pedalladı

"Bisiklet kenti Yalova" projesini Yalova'da uygulamak için projeler üreten Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, hafta sonunda Yalova'daki bisikletçilerle bir araya gelerek Yürüyen Köşk'e pedal çevirdi.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Perşembe Akşamı Bisikletçileri (PAB) Yalova Grubu'nun çağrısı üzerine Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde buluşan bisikletçiler, Başkan Koçal'la birlikte Doğu Sahil Yolu'nu kullanarak Atatürk'ün çevre timsali Yürüyen Köşk'üne pedalladı. Etkinliğe PAB Yalova Grubu'nun yanı sıra, Yalova MTB, Orhangazi Ekstrem bisiklet grupları ve Yalova Belediyespor Bisikletçileri de katıldı. Bisiklet Eski Federasyon Başkanı ve Bisiklet İl Temsilcisi Ünal Tolun'la da tanışan bisikletçiler, Milli Sporcu Kamil Alev gibi isimlerin de yer aldığı kısa turun ardından Başkan Koçal'la birlikte Yürüyen Köşk'te çay içerek sohbet etti.Başkan Koçal, "Bisikletçilerin desteği şart"

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, burada yaptığı konuşmada, Organik Ulaşımın Yalova Ulaşım Planı'nda yer aldığını kaydederek, "Yalova’daki ulaşım problemini çözmekte kararlıyız. Konuyla ilgili projelerimizi hazırladık ve Belediye Meclisimizde kararlarımızı almaya başlayacağız. Yalova’da bisiklet yolları ve bisiklet temin noktaları yaparak halkımız için daha rahat ve ucuz olan organik ulaşımı hayata geçireceğiz. Organik ulaşımın en temel ayaklarından birisi bisikletler ve bisiklet kullanıcılarının çoğalmasıdır. Bunu sağlamak için kentteki bisiklet gruplarının da çabası gerekiyor. Sizlerin de destekleriyle bisiklet kullanımının Yalova'da giderek artacağını ve bisiklet kenti olarak organik ulaşım projelerimizi gerçekleştireceğimizi düşünüyorum" diye konuştu. PAB Yalova Grubu üyeleri de grup hakkında Başkan Koçal'a bilgi verdi. PAB'ın Türkiye'de ilk olarak İzmir'de 2007'de ortaya çıktığını ve Yalova'nın 11'inci PAB kenti olduğunu belirten üyeler, şu anda Perşembe Akşamı Bisikletçileri Grubu'nun 17 şehirde faal olarak pedal çevirdiğini belirtti.85 yaşındaki PAB'lıya Başkan Koçal'dan forma

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Yürüyen Köşk'te en yaşlı PAB Yalova üyesi olan 85 yaşındaki ihtiyar delikanlı Abdurrahman Gezer ile de tanışarak ona Yalova Belediyesi'nin sponsor olarak yaptırdığı PAB Yalova Formalarından verdi. Aslen İzmir'li olan ancak Yalova'da yaşamını sürdüren 85 yaşındaki bisiklet tutkunu Abdurrahman Gezer, bisikleti çok sevdiğini ve böyle bir etkinliğe katıldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Bisiklet kenti Yalova" projesini desteklediklerini söyledi. Etkinliğin ardından gruplar, farklı yerlere pedal çevirmek üzere köşkten ayrıldılar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.