Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Öztürk Adaylığını Resmen Açıkladı

CHP Yalova Milletvekilliğine Aday Adayı İrfan Öztürk düzenlediği basın toplantısıyla resmen Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Öztürk Adaylığını Resmen Açıkladı

Öztürk açıklamasında, Milletvekili aday belirleme yönteminin önseçim olması gerektiğini vurguladı. ,
Öztürk'ün Tigem 3. Kapı Beyaz Bahçe Restaurant’ta düzenlediği basın toplantısına CHP eski il Yöneticileri, partililer ve ADD İl Yöneticileri de hazır bulundular.
CHP Yalova Milletvekilliğine Aday Adayı İrfan Öztürk, basın toplantısı öncesinde CHP Yalova İl başkanı Özcan Özel ve Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener'i makamında ziyaret etti.
İl Başkanı Özcan Özel ve Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete yöneticiler de hazır bulunurken, Öztürk İl Başkanı Özel’e çalışmaları ve ekibi hakkında bilgi verdi.
İl Başkanı Özel ise İrfan Öztürk’e başarı dileklerini ileterek “Yapılan her olumlu çalışma partimiz ve Yalova için yararlıdır.” dedi. Çalışmalarının tüm hızıyla ve etkin biçimde süreceğini kaydeden Öztürk “Cumhuriyet Halk Partisi’nin her üyesi bizler için çok değerlidir. Biz çalışmalarımızı sevgi diliyle yürütüyoruz, her üyemize ve her vatandaşımıza dokunmaya çalışıyoruz. Aldığımız tepkiler son derece olumlu. Amacımız Yalova’da sevgiyi ve saygıyı egemen kılmak, bunu da başaracağımıza yürekten inanıyorum.” diyerek yapılmasını umduğu ön seçimden zaferle ayrılacağına inandığını belirtti. Bir süre il yöneticileriyle sohbet eden Öztürk ve ekibi, ziyaretlerini tamamlayarak parti binasından ayrıldı.
Öztürk, Basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıyla bir araya geldi
CHP Yalova Milletvekilliğine Aday Adayı İrfan Öztürk düzenlediği basın toplantısında, Tüm Türkiye’de sevgi ve saygı dilini egemen kılmak için, gezi ruhuyla oluşan insancıl, doğaya saygılı, dayatmacı anlayışa baş kaldıran, ötekileştirmeyi ret eden bir yaşam ve bir ağaç gibi, tek ve hür bir orman gibi kardeşçe yaşamak için var olmak için aday olduğunu vurguladı.
İrfan Öztürk 5 Şubat 2015 Peşembe günü saat 10:00'da TİGEM 3. kapı Beyaz Bahçede basın toplantısı düzenleyerek CHP Yalova Milletvekilliği aday adayı olduğunu açıkladı.Basın mensupları ve partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Öztürk, aday adaylık sürecinde yaptığı çalışmaları ve geleceğe yönelik projelerini anlattı.Öztürk basın mensuplarının sorularını da cevapladı.
Konuşmasına Cumhuriyetimizin temel niteliklerini belirleyen Altı Ok'un 78 yıl önce 5 Şubat günü Anayasaya girdiğini belirterek başlayan Öztürk;
''Bu anlamlı günde Yalova'dan başlayarak tüm Türkiye'de sevgi ve saygı dilini egemen kılmak için, Gezi ruhuyla oluşan insancıl, barışçıl, doğaya saygılı anlayış için, Dayatmacı anlayışa baş kaldıran, ötekileştiren dili reddeden bir yaşam tarzı için, birken biz, bizken bir olabilmek için, dil, din, ırk, inanç farkı gözetmeksizin ''bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşamak için, Emeğin en yüce değer olduğundan hareketle emeğin karşılığının verilmesi gerektiğine inandığımız için, Her sağlıklı bireyin potansiyel birer engelli adayı olduğundan hareketle engelli bireylerimizin yaşamın her alanında var olabilmeleri için, Çocuk istismarının ve kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için, Emeklilerimizin insan onuruna yaraşır bir yaşam standardına kavuşmaları için, her bireyin ulusal gelirden hakça pay almasını sağlamak için, Bilimsel, Demokratik ve Laik eğitimin ülkemiz için olmazsa olmaz kuralını yaşama geçirmek için,'' Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur'' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ' ün Ülküsünden hareketle sanat ve sanatçının yanında olmak için, Yalova'da Cumhuriyet Halk Partisinde değişim ve dönüşümün zamanının geldiğine inandığımız için, Varlık içinde, Birlik içinde , Özgür biçimde ; Türkiye'nin birleştirici gücü Cumhuriyet Halk Partisin den 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimde Sevgi ile Temsil Yürek ile Hizmet için, Yalova'dan Milletvekili Aday Adayı olduğumu resmen açıklıyorum'' dedi. Çünkü biz birliğin gücüne Atatürk' ün kentine inanıyoruz'' dedi.
Sözlerine ''Cumhuriyet Halk Partili olmak onurdur. Aday adayı olan ve olacak olan her insan bizim için çok önemli, değerli ve saygıdeğerdir. Hepsine başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum'' diyerek devam eden Öztürk basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.