Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özel Güvenlik Görevlileri Eğitimde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı doğrultusunda başlatılan proje kapsamında Yalova’da özel güvenlik görevlileri eğitime alındı. Bu kapsamda Yalova’da 800 güvenlik görevlisine eğitim verilecek.

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2018 09:35
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Özel Güvenlik Görevlileri Eğitimde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından özel güvenlik görevlilerine yönelik Türkiye genelinde başlatılan eğitimlerin Yalova ayağı başladı. Yalova Halk Eğitim Merkezi’nde özel güvenlik görevlilerine yönelik eğitim düzenlenirken eğitimi Emniyet Genel Müdürlüğü başmüfettişleri gerçekleştirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen Polis Başmüfettişi Ayhan Kurtoğlu ile Polis Başmüfettişi İlhami Hüner tarafından verilen eğitimlerde özel güvenlik görevlilerine Etkili İletişim, Genel Kollukla İlişkiler, Aidiyet Duygusunun Geliştirilmesi, Güvenlik Tedbirleri, Özel Güvenlik Hukuku, Mevzuatla Gelen Yetki Sorumluluk ve İdari Yaptırımlar,  Afet ve Acil Durum Başkanlığı Bilinçlendirme Eğitimi konuları ile ilgili bilgiler verildi.

Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvelik Denetleme Başkanlığı, Türkiye genelinde verilecek eğitimlerle ilgili açıklamada bulundu. Özel güvenlik hizmetlerinin büyük bir sektör haline geldiğini ifade eden Emniyet Genel Müdürlüğü şunları söyledi:

“Büyük bir sektör haline gelen özel güvenlik hizmetleriyle ilgili istatistiklerde bin 435 özel güvenlik şirketinin, 444 özel güvenlik eğitim kurumunun, 289 alarm izleme merkezinin, 95 bin 577 özel güvenlik izni verilen yerin, 291 kişi korumasının 283 bin 431 çalışan özel güvenlik görevlisinin 29 bin 383 silahlı özel güvenlik görevlisinin 1 milyon 556 bin 250 özel güvelik sertifikası bulunan kişinin, 1 milyon 58 bin 626 özel güvenlik kimlik kartı verilen kişinin olduğu görülmektedir. Sektörün denetimi polis başmüfettişlerimiz ve valiliklerce gerçekleştirilmektedir.”

“Polis Teşkilatının gözü, kulağı ve ayağısınız”

Seminerde konuşan Polis Başmüfettişi Ayhan Kurtoğlu ise, “Bu eğitimler önemsiz değil. Polis teşkilatının gözü, kulağı ve ayağısınız. Genel anlamda baktığımızda görev alanınızda hemen hemen bir polisin yaptıklarını yapıyorsunuz. Kesinlikle biz ‘olsak da olur olmasak da olur’ demeyin. Ayrıca her işin riski vardır. Riski olmayan bir iş yoktur. Bu risk işin önemine binaen değişir. Sizin ve bizim yaptığımız işler, ağır riskler taşıyan işler sınıfında. O yüzden bu eğitime önem vermenizi ve özen göstermenizi istiyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.