Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Okullar Hayat Olacak

Okulları halka açmayı hedefleyen “Okullar Hayat Olsun” projesi Yalova Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törenle devreye girdi. Törene katılan Yalova Valisi Esengül Civelek ise okulu kullanan vatandaşlarla sohbet etti.

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Okullar Hayat Olacak

Yalova Valiliği’nin önderliğinde Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, Yalova Belediyesi, Kadıköy Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü’nün ortaklaşa olarak yürütecek olan Okullar Hayat Olsun projesi Yalova Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törenle resmen hayata geçti. Yalova Valisi Esengül Civelek’de bu törene katıldı. Halkoyunları ile karşılanan vali Civelek öğrencilerin gösterilerini ilgiyle izledikten sonra bir de hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından projenin sunumuna geçildi. Burada söz alan Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman bu proje ile okulların halka açıldığının altını çizdi. Okullara yönelik aidiyet duygusunun oluşturulması açısından da bu projeyi önemsediklerini dile getiren Yurtman, “Okullarımızın yaz tatilleri ve hafta sonlarında boş duran okullarımızı halkımıza açmak, kurslar tertiplemek ama en önemlisi okullarımızla ilgili aidiyet duygusunu geliştirmektir. Milli Eğitim Bakanlığımızın, Türkiye Belediyeler Birliği ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile imzalamış olduğu protokol gereği kayıt altına alınmıştır. Bizler okulları vereceğiz. Milli Eğitim personeli olarak işletme yükünü bizler üstleneceğiz. Belediyelerimiz okullarla ilgili spor salonları, peyzaj çalışmaları, Orman ve Su İşleri Bakanlığımızda okullarımızın çevresini ağaçlandıracak. Onlarda bununla ilgili projeler yapacaklardır. Bizim temel amacımız resmiyetten uzak bir şekilde okullarımızla halkımızı buluşturmak. Daha rahat daha, serbest bir ortam oluşturmaktır. Ben Yalova Valisi Esengül Civelek ve Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmanın ardından projenin Yalova’da nasıl uygulanacağına yönelik bir sunum gerçekleştirildi. Sunumu izleyen Yalova Valisi Esengül Civelek proje kapsamında vatandaşlar tarafından kullanılan bir sınıfı ziyaret etti. Spor salonu ve okul bahçesindeki spor faaliyetlerini de yerinde inceleyen Civelek minik bir sporcu ile bir süre sohbet etti.

Projeye göre okulların bahçe, sınıf, spor salonu ve bilgisayarlı teknoloji sınıfları her gün 17:00 / 21:00saatleri arasında, hafta sonları ve yaz tatillerinde ise 09:00 / 21:00 saatleri arasında açık bulundurulacak. Şu anda sadece il merkezinde devreye giren proje en kısa sürede tüm ilçelerde de hayata geçirilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.