Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ohh Ne Ala! 100 YTL’ye 10 Yıl Sözleşme

Karizma İş Merkezinde Çağrı Merkezi olarak kullanılan Yalova Belediyesine ait 2. kat aylık 100 YTL karşılığında 10 yıl süre ile sözleşme imzalanarak kiraya verilmiş. 2004 Yerel seçimlerinden kısa bir

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Karizma İş Merkezinde Çağrı Merkezi olarak kullanılan Yalova Belediyesine ait 2. kat aylık 100 YTL karşılığında 10 yıl süre ile sözleşme imzalanarak kiraya verilmiş. 2004 Yerel seçimlerinden kısa bir süre önce, kiraya verilen işyerindeki uygulamalar, Karizma İş Merkezindeki işyerlerinin ve çalışanların da tepkisini çekmeye başladı.

Yalova Belediyesine ait 2. katın merdivenlerine kırmızı bir şerit çekerek 3. kattan 2. kata aşağıya bakılmasını ve girişin yapılmasını engelleyen şirket yöneticilerin bu tavrı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Öte yandan Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, uygulamalarla ilgili olarak şikayetlerin kendisine de ulaştığını vurgulayarak, şirketin 2004 yerel seçimlerinden birkaç kaç ay önce sözleşmesi yapılarak aylık 100 YTL’ye kiraya verildiğini ve sözleşmenin de 10 yıllık bir süreyi kapsadığını açıkladı. Binicioğlu “2004 yerel seçimlerinden çok kısa bir süre önce ikinci katın tamamı, önce Yabeltaş’a kirava verilmiş. Yabeltaş’ta burasını 10 yıllığına kiraya vermiş. Burasının kira sözleşmesi de 2014 yılında sona erecek” dedi. Çağrı Merkezinin kamu yararına çalışmadığını, Ticari bir İşletme olduğunu, bu nedenle kirasını merak ettiğinde buranın 10 yıllığına kiraya verildiğini gördüğünü vurgulayan Binicioğlu ”Ben bile sözleşmeyi görünce şaşırdım” dedi.

Öte yandan Çağrı Merkezi çalışanları da yaptığı açıklamada, bu işyerinde bugüne kadar yüzlerce gencin çalışarak işten çıkartıldığını, çalışma sürelerinin kısa süreli olduğuna dikkat çekerek, ücretlerin önemli bir bölümünde kesintiler yapıldığı için ellerine de asgari ücretin altında bir ücret geçtiğini, bugüne kadar tazminat alıp da işyerinden ayrılanın olmadığını öne sürerek “Çağrı Merkezi, giderek köle merkezine dönüşüyor. Aynı işi başka bir vilayette yapanlar bizlerden çok daha fazla ücret alıyorlar” diye yakındılar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.