Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Öğrenci Yurtlarına Yangın Merdiveni Denetimi

Adana Aladağ'da öğrenci yurdunda çıkan yangın sonrasında yaşanan vahşetten ders çıkartan Yalova Belediyesi il merkezindeki öğrenci yurtlarında yangın merdiveni ve yangın tertibatı denetimleri gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2016 09:27
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Öğrenci Yurtlarına Yangın Merdiveni Denetimi

Yalova Belediyesi Adana'da yaşanan yangının ardından harekete geçerek il merkezinde bulunan öğrenci yurtlarında ani denetimler gerçekleştirdi. Yurtların yangın merdivenlerini kontrol eden itfaiye ekipleri, binaların içerisindeki yer alan yangın tertibatlarını da incelediler. Denetimler esnasında bazı öğrenci yurtlarının yangın merdivenlerinin halen kilitli olması gözden kaçmadı. Denetim nedeniyle yangın merdivenlerinin kilitleri açıldı.
Denetimlere Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katıldı. Salman denetimlerin il merkezinin genelinde gerçekleştirileceğini dile getirerek, "Yalova doğal afetleri iyi bilen bir kent. Bu acılarla yoğrulmuş bir kent. Bir daha bu tip bir şeyin Yalova'da yaşanması benim hiç istemediğim bir şey. Adana'nın acısı Yalova'nın acısıdır. Kaybettiğimiz masum yavrularımızın ailelerinin acısı benim acımdır. Ben belediye başkanı olduğum bu kentte böyle bir olayın yaşanması beni kahreder. O nedenle İtfaiye ve İmar Müdürlüğündeki arkadaşlara talimat verdim. Yalova'da ki bütün yurtlar denetleniyor. Hata, eksik, noksan ne varsa onları tespit edeceğiz. Ama biz elbette ki sadece belediyenin sorumluluğuna giren yerlere bakabiliyoruz. İlin bir bütün olarak denetlenmesi lazım. Öğrenci yurtları toplu yaşanan yerler. Gerek üniversite gerekse lise seviyesi ki Adana'da ki olay ortaokul seviyesinde bir yurttu. Oradaki faciayı Allah bir daha sadece ülkemize değil dünya insanlığına yaşatmasın. Ne hata ve eksik varsa biz Yalova Belediyesi olarak acilen giderilmesini sağlayacağız. Bu anlamda Yalova Valiliği ile de koordinasyonu sağlayıp bir komisyon kurdurarak rutin olarak bu denetimlerin yapılmasını sağlamak istiyoruz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.