Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Naylon Poşetin Kaldırılmasına Yönelik Protokol İmzalandı

Yalova’da Naylon Poşet kullanımının ortadan kaldırılmasını hedefleyen protokol Yalova Belediyesi Meclis Salonunda imzalandı. Protokole Yalova Belediyesi’nin yanı sıra 4 oda, bazı alışveriş merkezleri dernek ve vakıflarda imza koydu.

Haber Giriş Tarihi: 14.01.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova’da daha sağlıklı bir çevre oluşturulması amacıyla başlatılan ve il genelinde Naylon Poşet kullanımını ilk etapta azaltmayı ve daha sonrasında da tamamen kaldırılmasını hedefleyen kampanyanın protokolü imzalandı. Bu anlamda atılan ilk ve en önemli adıma odalar, esnaflar, dernek ve vakıflar da destek verdi. Yalova Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen imza töreni öncesi bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirilerek naylonun doğaya verdiği zararlar anlatıldı. Ardından protokol imzalandı. Protokole Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, YTSO Başkanı Celal Özel, Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu, Yalova Pazarcılar Odası Başkanı Selami Tokay, Yalova Bakkalar ve Büfe Tekel Bayileri Odası Başkanı Faik Gülhan ile Tema Vakfı Yalova Temsilciliği, Yerel Gündem 21 Kadın Meclisi, Düşün Kültür Sanat Eğitim Derneği, Tekzen Yatırım Ticaret A.Ş, Diasa Fatih Caddesi Bayii, Yalçınkaya Alışveriş Merkezi, Fidanlar AVM, BİM ve Çalışkanlar Gıda temsilcileri imza koydular.

İlde Naylon Poşet kullanımına yönelik çalışmalarda yapılacak. Bu kapsamda 16 Ocak 2010 Cumartesi günü saat 14:00’de Pazaryerinde vatandaşlara ücretsiz olarak file ve bez torba dağıtılacak. 23 Ocak 2010 tarihinden itibaren ise protokole imza koyan alışveriş merkezleri ile odalara bağlı bakkallarda poşetler paralı hale getirilerek vatandaşın file ve bez torba kullanması teşvik edilecek. 3 Nisan 2010 tarihinde ise Pazarda Naylon Poşet kullanımı tamamen yasaklanacak.

İlde ilk etapta 5 bin 500 file ve bez torba ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtılırken, protokole imza koyan oda, dernek, vakıf ve alışveriş merkezleri de kendi imkânları ile file ve bez torba yaptırılmasına destek verecekler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.