Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Murat Arslanhan Güven Tazeledi

Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Genel Kurulunu Yalova Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti. Genel kurulda Murat Arslanhan yeniden federasyon başkanlığına seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2018 11:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Murat Arslanhan Güven Tazeledi

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu çatısı altında bulunan ve merkezi Yalova’da bulunan Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Genel Kurulu yapıldı. Türkiye’nin birçok yerinden delegelerin katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul Spastik engelli Abdulsamet Canoğlunun okuduğu İstiklal Marşı ile başladı. Divan Başkanlığını Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyon Başkanı Cemal Merdan’ın yaptığı Genel Kurula Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Türkiye Sakatlar Konfederasyon Başkanı Yusuf Çelebi, Türkiye Görme Engelliler Federasyon Başkanı Haldun Kırkık, Konfederasyon yönetim kurulu üyeleri, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Musa Şahin engelliler ve aileleri katıldı. Genel kurul öncesinde katılımcılara hitap eden Arslanhan böyle büyük bir camianın üyesi olmaktan ve hizmet etmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi. Arslanhan, “Dayanışma ruhu ile hareket ederek, birlik ve beraberliğini sağlayan toplumlar, giriştikleri her mücadelede sosyal, ekonomik, eğitim gibi her alanda başarıya ulaşmışlardır. Toplumsal dayanışma olmadan, birlik ve beraberlik sağlanmadan atılan adımlar derneği bölmek, federasyondan ayrılmak, Konfederasyonu çatı olarak benimsememe gibi davranış ve tutumlar en başta, başarılıymış gibi algılansa da o çemberin içerisinde olması gerekenlerden bir kişi bile dışarda kalmışsa, kendi bildiği gibi çalışıyorsa birlik sağlanamamış hizmet politikası da sekteye uğramış demektir. Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, federasyonlarla, derneklerle ilgili kurum ve kuruluşlarla koordinasyonunu güçlendirerek birlik beraberlik içerisinde çalışmasına hız verecektir. En büyük ve en üst çatı olan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu dışında kalmayı tercih ederek birlik yerine ayrımcılığı seçenler sorun çözme yerine, sorun çıkarmayı marifet sayanlarla da mücadeleye devam edilecektir.
Camia kendi içinde birliği teşvik ederek güç birliği içerisinde Konfederasyon hizmet politikasını güçlendirmelidir. Dernek ve federasyon furyasının sona ermesi kalitenin ön plana çıkması için Dernekler yasasının değişmesi gerekmektedir. Türkiye’deki sivil toplum örgütleri için son derece önem arz etmektedir. Yeni binyıl süreci içinde, öncelikle düşünce ve bakışımızı değiştirmek zorundayız.  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu, Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu, Türkiye Görme Engelliler Federasyonu, Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ile işbirliği içerisinde hizmet politikası genişletmek kalıcı ve nitelikli hale getirmek, birlik ve beraberliği tesis etmek camiamızın beklediği sorunların çözümü için hızlıca yol almamız için sistemden kaynaklanan sorunları gidermek için çalışmaya devam edeceğiz. İlimizde ve Türkiye’de fark yaratmaya devam edeceğiz. Birlik ve Beraberlik içerisinde yola devam” dedi.

Ardından yapılan seçimde Murat Arslanhan bir dönem daha Türkiye Spastik Engelliler Federasyon Başkanlığına seçildi. Yönetim kurulunda ise; Berrin Gürleyen Başkan Yardımcısı (Sinop), Lale Dondurmacı Genel Sekreter (Yalova), Mustafa Danacı Sayman (Kocaeli), Nesrin Akbeyik Yönetim Kurulu Üyesi (Denizli) , Saffet Gülsün Yönetim Kurulu Üyesi (Bergama), Nuray Bayraktar Yönetim Kurulu Üyesi (Akhisar) seçildiler.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.