Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Muhtarlara Afet Bilinci Eğitimi

Yalova’da Yalova Muhtarlar Derneği ve AFAD koordinasyonunda ilde görev yapan muhtarlara yönelik bir Temel Afet Bilinci eğitimi gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2020 09:34
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Muhtarlara Afet Bilinci Eğitimi

Olası bir afet anında muhtarlarında arama ve kurtarma çalışmalarının koordinasyonunda etkin bir rol üstlenmelerini hedefleyen Sertifikalı Temel Afet Bilinci Eğitimi AFAD İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. AFAD İl Müdürü Aziz Aksoy olası bir afet anında eğitimli kişilerin sayısının çok büyük önem taşıdığına değinerek, “Ülkemizde yaşanan afetlere hazırlık aşamasında bu eğitimlerin önemi ve her ferdin bireysel olarak bilinçlenmesi gerekmektedir. Bu eğitimle katılımcılara deprem ve sel başta olmak üzere afetlere yakalanmadan önce hangi hazırlıkların yapılması ve hangi önlemlerin alınması gerektiğini, afet sırasında ve sonrasında hangi doğru tutum ve davranışlar içinde olunması gerektiğine dair bilgilendirme yapılacaktır” dedi.

AFAD’a teşekkür eden Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir ise, “Yalova fay hattı üzerinde bir il. 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan depremde de büyük acılar yaşadık. Bu depremden büyük dersler çıkardık. Bunlardan birisi de afetlere karşı eğitimli insan sayısının arttırılması oldu. Bu kapsamda muhtarlar olarak biz de üzerimize düşen tüm görevi yapacağız. Bu imkanı bize sağladığı için AFAD İl Müdürlüğümüze yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

Muhtarlara 3 gün süren eğitimler boyunca afet öncesi, anı ve sonrasında neler yapılması gerektiği konularından ilk yardıma kadar birçok konuda bilgilendirilecekler. Eğitimde başarılı olan muhtarlara sertifika da verilecek.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.