Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Müftü’den, “Dini İstismar” Konferansı

Yalova Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi içerisinde yer alan Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine, “Dini İstismar” konulu bir konferans verdi.

Haber Giriş Tarihi: 17.12.2022 08:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Müftü’den, “Dini İstismar” Konferansı

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik düzenlenen, “Din istismarı konusunda önlemler ve yapılması gerekenler” konulu konferans öğrenciler ve öğretmenlerin katılımı ile Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi’nde düzenlendi. Konferansa Yalova Müftüsü İlyas Yılmaztürk konuşmacı olarak katıldı. Dini istismarın önüne geçmek için öncelikle İslam’ın iyi bilinip ve anlaşılması gerektiğini ifade eden Yalova Müftüsü İlyas Yılmaztürk, “Dini istismarın önüne geçmek için öncelikle, istismarcı yapı ve anlayışların ortaya çıkışını hazırlayan sebeplerin ve zeminin gerçekçi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Bu açıdan, sahih dinî bilginin doğru bir metotla, açık, şeffaf ve denetlenebilir bir ortamda, planlı bir müfredat dâhilinde, pedagojiye uygun şekilde yapılması ve arzu edenlerin dinî bilgilenme, rehberlik ve ibadetlerini yerine getirme ihtiyacının karşılanması hayati öneme sahiptir. Zira İslam’ın inanç, ibadet ve ahlâk esasları, Kur’an ve sünnet ışığında ve pedagojik usuller çerçevesinde bir bütün olarak öğretilmeyince, sahte dinî kimliklerin ve yanlış dinî bilginin ortaya çıkıp karşılık bulmasına uygun bir zemin oluşmaktadır” dedi.
Seminerini sunumu eşliğinde detaylı bir şekilde sürdüren Müftü Yılmaztürk, askeri öğrenciler tarafından dikkatle takip edildi. Konferans sonrasında Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanı, Deniz Albay İbrahim Özgür Çakar, Yalova Müftüsü İlyas Yılmaztürk’e teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.