Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mokamp, Meclis Gündeminde

Çiftlikköy Belediye Meclisi, Mart ayının ilk toplantısında Mokamp arazisinin kiraya verilmesini görüştü. Belediye Başkanı Metin Dağ, araziyi sosyal tesis yapılması amacıyla kiraya vermeyi düşündüklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Mokamp, Meclis Gündeminde

Metin Dağ başkanlığında toplanan belediye meclisinin en önemli gündem maddesi Mokamp arazisiydi. Belediye Başkanı Metin Dağ, Mokamp arazisine daha önce otel yapmayı düşündüklerini ancak meclisin bu konuda görüş birliği içinde olmaması nedeniyle bu projeden vazgeçtiklerini söyledi. Mokamp’ın bu haliyle ilçeye fayda getirmediğini aksine güvenlik ve bakım gibi sorunlar yarattığını belirten Dağ, şöyle konuştu: “Ben görevde olduğum müddetçe bu arazinin satılması gündeme bile gelemez. Ancak bu haliyle de sıkıntı yaratıyor. Özellikle kış aylarında güvenlik ve bakım konusunda sıkıntı yaşanıyor. Yaz aylarında da 3 aylığına işletmeye kiralamamız pek fazla bir fayda sağlamıyor. Burasıyla ilgili bir proje hazırlayıp 3-4 işletmeye kiraya verebiliriz. Balık lokantası, restoran ya da çay bahçesi gibi tesisler olabilir. Tabii bunu yaparken oradaki doğal ortamı bozmayacak güzel bir proje hazırlayacağız” Meclis üyeleri konuyla ilgili ön proje hazırlanması konusunda görüş birliğine vararak konuyu bir sonraki aya erteledi.

Toplantının bir diğer gündem maddesi ise ilçede bulunan ahırların kaldırılmasıydı. Başkan Dağ, Sahil ve Siteler Mahallesi’ndeki ahırlarla ilgili kararı geçtiğimiz yıl aldıklarını, diğer mahallelerdeki ahırlara da aynı yasağın getirilmesi gerektiğini belirtti.

Çiftlikköy’ün gün geçtikçe büyüdüğüne dikkat çeken Dağ, “Artık ilçe içerisinde hayvan otlatmak, hayvancılık gibi konulara AB uyum yasaları gereği izin verilmiyor. Biz ilçemizde bunu uygulamak için çalışmalara iki mahallemizden başlamıştık. Şimdi diğer mahallelere de aynı yasağı uygulamamız gerekiyor. Tabii ki bu işle uğraşan vatandaşımızı da düşünüp onları da mağdur etmemeliyiz. Bu konuda çalışma yapılması lazım” dedi. Yapılan görüşmeler sonrasında diğer mahallelerdeki ahırların kaldırılması için konu, ilgili komisyona havale edildi.

Belediye Meclisi, Çarşamba günü Mart ayının ikinci toplantısını yapacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.