Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Modifiye Araçlara Ceza Yağdı

Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşı rahatsız eden modifiye araçlara yönelik denetimler gerçekleştirdiler. denetimlerde 192 araca ceza kesildi.

Haber Giriş Tarihi: 26.09.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Modifiye Araçlara Ceza Yağdı

Modifiye araçlara çeşitli kısıtlama ve sınırlamalar getirilmesinin ardından Yalova Emniyet Müdürlüğü de bu yöndeki denetimlerini arttırdı. Yapılan denetimlerde ses ve ışık düzeneklerine yaptıkları eklemelerle halkı rahatsız eden araçlara göz açtırmadı. Yalova Emniyet Müdürlüğü denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada ise şu bilgilere yer verdi;
"Son günlerde özellikle eski model araçların kaportalarında, egzozlarında, ışık/ses donanımlarında ve lastik ebatlarında değişiklik yapılarak (modifiye) özellikle hafta sonlarında geceleri vatandaşları rahatsız edecek şekilde araç kullandıkları 155 Polis İmdat hattına yapılan şikâyetlerden anlaşılmıştır.
Trafik güvenliğini tehlikeye düşürerek vatandaşın huzur ve güvenini bozan bu tür araçlarla mücadele etmek için İl Emniyet Müdürlüğümüzce sivil trafik denetim ekibi kurulmuştur. Sivil trafik denetim ekibi; karayolunda araçlarını kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürenlere idari para cezası uygulaması yanı sıra eksiklik, uyumsuzluk ve bozuklukları bulunan araçları da, teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafikten men edeceklerdir.
Eylül ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda;
Çevreyi rahatsız edecek şekilde ses çıkaran araç (abartı eksoz) kullanan 63 adet,
Ehliyetsiz araç kullandığı tespit edilen 20 adet,
Işık ve Ses Sistemlerini uygunsuz kullandığı tespit edilen 32 adet,
Koruyucu başlığı (kask) bulunmadan araç kullandığı tespit edilen 48 adet,
Tescil işlemini yaptırmamış ve/veya standart dışı ( APP) plaka kullandığı tespit edilen 14 adet,
Araçlarını zamanında Muayene ettirmemek ve sigortasız araç kullandığı tespit edilen 20, araç ve sürücüye Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerinden toplam 197 adet trafik para cezası uygulanmıştır. Yapılan denetlemeler sonucunda 22 araç trafikten men edilerek otoparka çekilmiş, eksiklikleri tespit edilen 100 araca eksikliklerin giderilebilmesi amacıyla Karayolları Trafik Kanunu gereğince geçici izin verilmiştir. Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan etkili çalışmaların sonucunda alınan önlemler ve verilen hizmetler; vatandaşın lehine ve hizmeti ayağına götürecek nitelikte, tamamen kaza ve sonuçlarını önlemeye yönelik ve etkili bir şekilde artarak devam edecektir."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.