Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mısır'a Yalova'dan Lanet Yağdı

Yalovalılar Mısır'da meydana gelen katliamı protesto için bir araya geldi. Cuma Namazı sonrasında Merkez Camisi avlusunda toplanan vatandaşlar cunta hükumetine lanet yağdırdılar.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Mısır'a Yalova'dan Lanet Yağdı

İHH Yalova Temsilciliği diğer sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile düzenlenen protesto eylemi Yalovalıların desteği ile gerçekleştirildi. Merkez Camisinde kılınan Cuma Namazının ardından ellerinde Mursi Posterleri ve Mısır bayrakları ile toplanan vatandaşlar hep birlikte yaşananları protesto ettiler.

Eylemde açıklamayı GÖNÜLDER Başkanı Hacı Ömer Faydalı gerçekleştirdi. Faydalı, "Mısırda ordu, polis ve İsrail uşakları baltacı gurupların Sabah Namazı esnasında ve Ramazan ayında gerçekleştirdiği katliamlar sonrası hür dünyadan ve İslam ümmetinden kayda değer bir tepkinin gelmemesi darbecileri cesaretlendirmiştir. ABD İslam İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği başta olmak üzere uluslararası kuruluşların Mısır'da hem demokrasinin katledilmesine hem de insanların öldürülmesine seyirci kaldıklarını darbecilere bazen açıktan, bazen de örtülü destek vermeye devam ettiklerini ibretle izledik. Mısırda ki darbeye açıktan destek veren ve darbeyi fırsat bilen katil İsrail rejimi Filistin'de yeni yerleşim yerleri inşa etmekte karşı çıkanları da katletmektedir. Bütün bu olaylar göstermektedir ki Mısırda ki darbenin arkasında İsrail ve emperyalistlerin Ortadoğu'da ki çıkarlarını korumak ve geliştirmek yatmaktadır" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.