Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Minibüsçüler “Dönüşüm” İçin Toplandı

Yalova Minibüsçüler Odası’na bağlı minibüsçüler, Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelerek toplu taşımada yapılacak yeni uygulamalarda hangi yöntemin uygulanacağını konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Minibüsçüler “Dönüşüm” İçin Toplandı

Yalova Belediyesi’nin 1/10 Binlik Ulaşım Master Planı çerçevesinde alınan kararların uygulanmasıyla ilgili olarak yapılacak toplantılar, sık aralıklarla Şubat ayına kadar sürecek. Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda konuşan Minibüsçüler Odası Başkanı Fahrettin Yıldız, toplu taşımadaki dönüşümün maliyetinin yaklaşık olarak 10 Milyon TL olacağını ve minibüsçülerin haklarının korunacağını söyledi.TOPLU TAŞIMADA BÜYÜK DEĞİŞİMİN İLK ADIMLARI

Toplantılarda Yalova Belediye Meclisi’nin almış olduğu 1/10.000’lik Ulaşım Master Planı çerçevesinde toplu taşıma ile ilgili mevcut çalışma sisteminin disipline edilmesi, bununla ilgili Belediye Meclisi’nce yönetmelik çıkarılması, araçların tek tipte modernize edilmesi ve vatandaşlarımızın akıllı kartlarla yolculuk yapabilmesi, yani kısaca değişim ve dönüşümün ne şekilde ve ne zaman olacağı belirlenecek.“TOPLANTILAR ŞUBAT AYINA KADAR SÜRECEK”

Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Fahrettin Yıldız, minibüsçülere hitaben yaptığı konuşmada, “Esasında meclisin daha önce 2010 yılında aldığı karar gereği, 2011 sonuna kadar değişimin gerçekleşmesi idi. Ancak bazı hukuki sorunların aşılabilmesi ve yine değişim ve dönüşümü gerçekleştiren diğer illerin konumunu yerinde gezip görmemiz, ki yaklaşık 11 il bu konuda gezilmiş ve incelenmiştir. Bütün bu çalışmalar 2011 yılı sonuna kadar yetişmediği için Belediye Meclisimiz Kasım ayı toplantısında oybirliği ile Şubat ayına kadar yöntem belirlenmesi, 2012 sonuna kadar değişimin gerçekleşmesi için camiamıza süre vermiştir. Bundan dolayı başta Yalova Belediye Başkanımız Yakup Bilgin Koçal olmak üzere tüm belediye meclis üyelerine camiam adına teşekkür ediyorum” dedi. Toplantıda üyelerin, mal sahiplerinin değişim ile ilgili görüşlerini alacaklarını ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verileceğini kaydeden Yıldız, “Bu toplantılar şubat ayına kadar sık aralıklarla yapılacak. Bundan sonra yapılacak olan toplantıların bazılarına Başkan Koçal ve avukatlarımız da katılacak ve bizlere gerekli açıklamalarda bulunacak” dedi.“AMAÇ, DÖNÜŞÜMÜN SAĞLIKLI YAPILMASI”

Amacın, değişim ve dönüşümün sağlıklı bir biçimde yapılması, aynı zamanda kanuni ve hukuki açıdan mevcut minibüslerin muktesep haklarının garanti altına alınarak gerçekleştirilmesi olduğunu kaydeden Yıldız, “Bu yapıldığı takdirde hem belediyemiz açısından, hem de camiamız açısından sıkıntı yaşanmayacaktır. Çünkü bu dönüşümün maliyeti değişim sayısına göre değişecek olup, yaklaşık tahmini olarak 10 milyon TL, eski paraya göre 10 trilyondur. Böylesine büyük bir maliyet getirecek olan değişim ve dönüşüm, üyelerimiz açısından ciddi anlamda tartışılacak ve kararı üyelerimiz verecektir” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.