Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Milyonlar Buhar Olurken De Bu Kadar Hassasmıydınız?”

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova’da yapımına başlanan bisiklet yollarında yüklenici kaynaklı yaşanan aksamaya bu denli hassas olanların belediyenin milyonları buhar olup uçarken aynı hassasiyeti neden göstermediklerini sordu.

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2022 09:22
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Milyonlar Buhar Olurken De Bu Kadar Hassasmıydınız?”

Yalova Belediyesi’ne son günlerde bisiklet yolları üzerinden yöneltilen eleştirilere Yalova belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk cevap verdi. Tutuk bisiklet yollarının ihalesinin yapıldığını ve çalışmaların başladığını dile getirdi. Burada bir gecikme yaşandığının doğru olduğunu vurgulayan Tutuk bunun ihaleyi alan firmadan kaynaklandığının ise altını çizdi. Gecikmeden dolayı firmaya gerekli cezanın da kesildiğini belirten Tutuk, “Söz konusu TOKİ- Uygulama oteli güzergâhında yapılacak olan bisiklet yolu çalışmalarında yüklenici firma kaynaklı aksamalar oldu. Belediyenin ihale ettiği de bölgede bulunan tabelalarda mevcuttur. İlgili yüklenici firmaya ceza kesildi. Bölgede bulunan prefabrikleri yıkıyoruz. Kimse merak etmesin Yalova'mız hak ettiği değere ve hizmete kavuşmaya devam ediyor. Bisiklet yolu asfaltlamaya hazır, asfaltlama çalışmalarımız ise bu hafta içerisinde başlayacak Bölgede ki aydınlatma çalışmalarımızı da tamamladık. Bölgenin peyzaj alan çalışmasını da Yalova Belediyesi olarak biz gerçekleştireceğiz. Bisiklet yolumuz Nisan ayı içerisinde, Yalovalı vatandaşlarımızın hizmetine girecek. Aydınlatma çalışmalarımızın önemli bölümünü de tamamladık. Yalovalı hemşerilerimiz harika bir bisiklet yolu kazanacak” dedi.

“O konuda da hassasiyet beklerdik”
Bisiklet yolu konusunda hassasiyet ortaya koyanlardan aynı hassasiyeti belediyenin milyonları buhar olup uçarken de koymalarını beklediklerini dile getiren Tutuk, “Biz göreve geldiğimiz dakika itibarıyla Yalova'ya hizmet etmeyi kendimize şiar edindik. İlimize yıllarca hiç hizmet etmeyenleri eleştiremeyenler, gözüyle gördükleri halka hizmeti eleştirir hale geldiler. Kimse merak etmesin Yalova halkına hizmeti arttırarak devam ettireceğiz. Yalova halkımızın buhar olan parasının hesabını soramayanlar, hizmetleri eleştirir hale geldiler. Yalova halkının, yetim hakkının parasının hesabını soramayanlar hizmetlerin hesabının sorar hale gelmişler. Yalova Belediyesinin buhar olan milyonların hesabını bile bir gün olsun soramayanlar Yalova Belediyesinin, halkına hizmetini sorgular hale geldiler. Yalova'lı vatandaşlarımız, eserlerimizle, projelerimizle ve hizmetlerimizle hak ettiği değeri görecek, görmeye de devam edecek” diye konuştu.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.