Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Milletine Sevdayla Atan Yürekler” Projesi Tanıtıldı

Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi tarafından hayata geçirilecek olan, “Milletine Sevdayla Atan Yürekler” adlı projesinin lansmanı Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın katıldığı bir törenle yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2017 11:53
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
 “Milletine Sevdayla Atan Yürekler” Projesi Tanıtıldı

Henüz 1,5 yıllık bir geçmişe sahip Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi çalışmalarına hızla devam ediyor. “Milletine Sevdayla Atan Yürekler” adlı projesinin açılışı Şaban Temüge Turizm Otelcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. Proje açılışına Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ve yönetim kurulunun yanı sıra, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Türkiye Beyazay Derneği İl Başkanları, Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri, projede yer alacak engelli bireyler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı. 15 temmuz temalı bir tiyatro oyununun sergilenmesinin planladığı projede 12 engelli genç yer alacak. 1 yıl süreyi kapsayacak proje 1 kim 2017 - 30 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Projenin açılışına katılan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva burada katılımcılara da hitap etti. Söz konusu projenin büyük farklılıklara yol açacağını, diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olacağını belirten Ayva yapılan bu çalışmanın genel merkez olarak kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. 

Proje açılışına katılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise gerek belediye başkanı olmadan önce gerekse belediye başkanlığı döneminde engelliler konusunda ayrı bir hassasiyetinin olduğunu belirtti. Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi tarafından gerçekleştirilecek olan projenin tüm sivil toplum kuruluşlarına bir heyecan getireceğinin de altını çizen Salman bu nedenle şube başkanı Fatih Olğun ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi Başkanı Fatih Olğun da programda söz aldı.  Olğun her zaman söyledikleri gibi ajitasyondan uzak, gelişmeye ve çalışmaya dönük, üreten ve katma değer sağlayan bir misyon üstlendiklerini ve gerçekleştirecekleri projenin sadece bir başlangıç olduğunu belirtti.

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.