Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Midder Yalova Şubesi Kuruldu

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Yalova Şubesi kuruldu. Derneğin Yalova Şube Başkanlığı'na ise Eser Çapadağ getirildi.

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2017 09:53
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Midder Yalova Şubesi Kuruldu

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği, Yalova Şubesi'ni resmen açtı. Derneğin Yalova Şubesi Başkanlığına ise Eser Çapadağ getirildi. Çapadağ derneğin beratını ise 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Başkanı Serhat Çağ'ın elinden aldı. Dernek olarak Yalova'da önemli çalışmalara imza atacaklarını dile getiren Eser Çapadağ ise derneğin amaçlarını şu temel başlıklar altında sıraladı, "15 Temmuz Darbe Girişimine dikkat çekerek milli birlik ve beraberlik konularında farkındalık oluşturmak, demokrasi şehitlerinin emanetine sahip çıkmak ve anılarını gelecek nesillere taşımak.  Vatanın bölünmez bütünlüğünün ve milletin iradesinin, modern veya post-modern darbelerle harcanmayacak kadar değerli unsurlar olduğu düşüncesini yaymak, demokrasi kültürüne sahip çıkmak.15 Temmuz Darbe girişimine benzer darbelerin tekrar yaşanmaması için sivil inisiyatif alarak toplumsal bir bilinç oluşturmak.Türkiye Cumhuriyetinin kazanımlarını, tarihsel bağı, jeopolitik konumu ve bölgesel öneminden yola çıkarak sosyal, kültürel ve ekonomik projeler geliştirmek.

Türkiye’nin mikro ve makro sorunlarına dikkat çekerek çözümüne katkı sunucu fikirler geliştirmek, çözümünde rol oynamak.15 Temmuz’da yaşanan kahramanlık örneğini, milli duruşu, gelecek nesillere aktarmak için sivil inisiyatif almak.Kadim medeniyetimizden aldığımız güçten yola çıkarak; ülkemizin daha özgür, müreffeh ve barış içinde yaşanması için çaba sağlamak, toplumsal dinamikleri harekete geçirmek ve farkındalık oluşturmaktır. Dernek olarak Yalova'da da bu amaçlara bağlı kalarak önemli çalışmalar yürüteceğiz"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.