Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mesleki Deneyim Paylaşım Projesi Tanıtıldı

Yalova Valiliği başkanlığında, Yalova Güç Birliği Derneği ve diğer paydaşların katılımıyla, Yalova’da mesleğinde uzman gönüllülerin ve Yalova Üniversitesi’ndeki öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bir proje hayata geçirildi.

Haber Giriş Tarihi: 19.12.2023 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 19.12.2023 09:54
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Mesleki Deneyim Paylaşım Projesi Tanıtıldı

Projenin tanıtım toplantısı ve paneli, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirildi.

Proje, Türkiye’de ilk defa uygulanacak bir model olma özelliği taşıyor. Proje kapsamında, Yalova’da farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalarda çalışan alanında uzman kişiler, Yalova Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerle bir araya gelecek. Öğrenciler, mentorluk programları ve saha çalışmaları yoluyla, alanında uzman kişilerden mesleki deneyimler kazanma fırsatı yakalayacak. Projenin, öğrencilerin kariyer planlamasına katkıda bulunması ve istihdama yönelik fırsatlar sunması bekleniyor.

Tanıtım toplantısına, Yalova Vali Yardımcısı İdil Özdemir Doğan, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Güç Birliği Derneği Başkanı Bahattin Sabahçı, YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek ve proje paydaşları katıldı. Toplantıda, proje koordinatörü Dr. Yasin Özdemir, projenin amacı, kapsamı ve yararları hakkında bir sunum yaptı. Sunumun ardından, “Yalova’da Mesleki Gelişim” konulu bir panel düzenlendi. Panelde, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Galip Gencer, Yalova Uğur Kişisel Gelişim Kursları Müdürü Vahit Arslan ve YTSO Başkanı Cemil Demiryürek, mesleki gelişim konusundaki görüşlerini paylaştılar. Panelin sonunda, katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Yalova Güç Birliği Derneği Başkanı Bahattin Sabahçı, projenin Yalova’ya ve ülkeye örnek olacağını belirtti. Sabahçı, projeye katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Toplantı, Pera Dans ve Sanat Merkezi’nin muhteşem dans gösterisiyle sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.