Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Meclisten Yatırımlara Onay

Çiftlikköy Belediye Meclisi, Kasım ayının ikinci oturumunda 2012 yılının yatırım planı ve gelir tarifesini görüşerek onayladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Meclisten Yatırımlara Onay

Metin Dağ başkanlığında toplanan meclis ikinci oturumunda ilk olarak yatırım planını görüştü. 20 maddeden oluşan yatırım planı hakkında meclis üyelerinin sorularını yanıtlandıran Belediye Başkanı Metin Dağ, yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Karayolları kenarında yapılan yan yol çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Dağ, “Yan yol yapımında belli bir aşamaya geldik. Bu yatırım her yıl programımıza alınıyor. Kamuya terkler yapıldıkça yan yolları açıp hizmete sunuyoruz. Bu konuda ciddi çalışmalarımız var” dedi.

Dolgu planı ve balıkçı barınağı konusunda da bir soruya yanıt veren Dağ, şöyle konuştu: “6 yıldır üzerinde çalıştığımız bir proje vardı. Nihayet bakanlıktan gerekli izinleri aldık. Sahil dolgusuyla ilgili kiralamayı yaptık. Projenin içinde yasal bir balıkçı barınağı bulunmuyor. Sadece amatör balıkçılarımızın teknelerini koyabilecekleri bir alan tasarlıyoruz. Zaten barınak yapma yetkimiz de yok. Ama yine de projenin içine koyduk”

Mokamp’ta yapılacak proje konusunda çalışmaların sürdüğünü de kaydeden Dağ, “Misafirhane olabilecek bir tesis düşünüyoruz” dedi. Meclis üyeleri belediyenin 2012 yatırım planını kabul etti.

Daha sonra görüşülen gelir tarifesi konusunda da Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu okundu. Meclis üyeleri su ve atık su bedeli konusunu gelecek aya erteleyerek yeni gelir tarifesini onayladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.