Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MBB İl Çevre Toplantısı Yalova’da Yapıldı

Marmara Belediyeler Birliği(MBB), Çevre Yönetim Merkezi üyesi belediyeleri yerinde ziyaret etmeye ve iller bazında Çevre Koruma ile Temizlik İşleri Müdürleriyle ilgili personelleri koordinasyon toplantılarını gerçekleştirmeye Yalova ile devam etti.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
MBB İl Çevre Toplantısı Yalova’da Yapıldı

MBB Çevre Yönetim Merkezi yerel seçimler öncesi belediyelerin çevre ile ilgili sıkıntı ve sorunlarını Çevre Koruma, Temizlik İşleri Müdürleri ve ilgili personellerin taleplerini koordinasyon toplantıları ile yerinde ziyaret ederek dinliyor.
Yalova Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı Temizlik İşleri Müdürü Orhan Çırak’ın hoşgeldiniz konuşmasıyla başladı. MBB Çevre Yönetim Merkezi Direktörü Aynur Acar’ın başkanlığında yürütülen Yalova ili, ilçe ve beldeleri toplantısında Acar, ‘’ İl toplantılarındaki amacımız belediyeleri yerinde ziyaret etmek ve çevre ile atık yönetimi çalışmalarında durum değerlendirmesi yapmak. Mevzuatlarda yapılan değişiklikler, yeni yönetmelik taslakları, gibi konularda üye belediyelerimizi bilgilendiriyoruz. Görüşleri toplayıp, uygulamada yaşanılan sıkıntıları yerinde değerlendirerek toplantıların sonucunda elde edeceğimiz bilgiler ışığında bölgesel istatistik çalışmalarını hazırlayarak bir durum tespit raporu hazırlamak istiyoruz” dedi.
Yeni büyükşehir olan belediyelere ve saha sıkıntısı olan belediyelere ne tür destekler verilebileceği konusunda fikir alışverişinin yapıldığı toplantının ardından Yalova’da çeşitli noktalara gezi yapıldı.
İl toplantıları İstanbul, Tekirdağ, Bolu, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Çanakkale ve Yalova illerinde gerçekleştirilirken, Aralık ayında ise Kırklareli ve Edirne Belediyeleri ile ilçe beldelerinin ziyaret edileceği belirtildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.