Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Marmara Bölgesi Kadın Girişimcileri Yalova'da Toplandı

Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulları İstişare Toplantısı Yalova'da gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Marmara Bölgesi Kadın Girişimcileri Yalova'da Toplandı

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde yapılan toplantıya 9 ilin Kadın Girişimciler Kurulu Başkan ve üyeleri katıldı.

YTSO önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. YTSO Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Düzce, Kırlareli, Kocaeli ve Sakarya illerinin kadın girişimcileri Yalova'da bir araya geldi. YTSO Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıya YTSO Başkanı Tahsin Becan ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Süheyla Uzuneser, "Yalova'da kadınların iş hayatına daha etkin bir şekilde dahil olmaları adına çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bunların başını ise Hobim işim Olsun Projesi çekiyor. Bu proje kapsamında imalatına başlanan Sabun Çiçekleri sayesinde bir çok kadınımız iş sahibi oldu. Yine üniversiteli ve liseli gençlerimize yönelik girişimcilik eğitimleri veriyoruz. Mikro kredilerle ev kadınlarımızı da birer girişimciye dönüştürüyoruz" dedi.

Uzunerser'in ardından söz alan Marmara Bölge Başkanı ve İstanbul İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Kal ise İstanbul'da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Toplantıya katılarak kadın girişimcilere destek veren YTSO Başkanı Tahsin Becan'da bir selamlama konuşması yaptı. Odalar arası işbirliğine verdiği öneme değinen Becan, "Bizde YTSO olarak komşu illerin odaları ile işbirliği yapıyoruz. Bunu çok önemsiyoruz. Bugün Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu üyelerini Yalova'da ağırlıyor olmaktan da o nedenle çok mutlu ve heyecanlıyım. Biz oda yönetiminde kadınların sayısının artması gerektiğine inanıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde de yönetimin 3'te 1'inin kadınlardan oluşması için adım atacağız. Kadın girişimcilerimizle guru duyuyor ve başarılı çalışmalarını da takip ediyoruz. Bu toplantının da kadın girişimcilerimize katkısı olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Toplantını açılış konuşmalarının sonuncusunu ise TOBB Girişimcilik Müdürlüğünden gelen Handan Köse gerçekleştirdi. Köse TOBB'un kadın girişimciliğine bakışını detaylarıyla Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine aktardı.
Toplantı Seri Girişimci, ABD-KOBI Mentoru, Melek Yatırımcı, Keiretsu Forum Silikon Vadisi ve İstanbul Şubelerinin Üyesi Hülya Koç'un söyleşisi ile devam etti.

Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulları İstişare Toplantısı kapsamında 9 ilden gelen kadın Girişimcilere Altınova İlçesinde çalışmaları süren Körfez Geçiş Köprüsü Şantiyesi ve Atatürk'ün Yürüyen Köşk'ü de gezdirildi. Kadın girişimciler akşam ise Termal Limak Otel'de Koçluk ve İş Danışmanı, Agena Gelişim Danışmanlık Merkezi yetkilisi Kemal Şahin tarafından, "Mutlu ve Başarılı İş Kadınının Zaman Yönetimi" konulu bir eğitim verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.