Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mag Üyeleri Toplandı

Çiftlikköy MAG üyeleri 2006 yılında yaptıkları çalışmaları değerlendirdiler.Sinevizyon gösterisiyle faaliyetlerini tekrar gözden geçiren MAG’lar 2007 yılında faaliyetlerini daha da artırarak

Haber Giriş Tarihi: 27.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Çiftlikköy MAG üyeleri 2006 yılında yaptıkları çalışmaları değerlendirdiler.Sinevizyon gösterisiyle faaliyetlerini tekrar gözden geçiren MAG’lar 2007 yılında faaliyetlerini daha da artırarak çalışacaklarını söylediler.

Çiftlikköy MAG Koordinatörü ve Yalova MAGDER Yönetim Kurulu Üyesi İdris DURMUŞ: “Yalova’daki diğer mahallelerle oluşturdukları Yalova MAGDER derneğimiz ile çalışmalarımız daha verimli ve kapsamlı sürmektedir. Toplumumuz artık MAG anlayışına sahip çıkmıştır. Çünkü tamamiyle gönüllülük esasına dayalı birlikteliğimiz gönüllüğün sorumlu olmakla eşdeğer olduğu bilincinin yayılmasıyla değer bulmuştur. Geçmişte yaşanan afetlerden ders alan MAG ‘lar, dernek çatısı altında toplanarak daha uyumlu ve verimli çalışabilmenin başarıyı yakalamada etkinliği sağladığını görmüşlerdir. Çİftlikköy ilçesindeki 35 arkadaşımızla ve gönül bağı olan her kesimden destekçimiz ile halkımızın afet bilincinin artırılması yönündeki çalışmalarımız sürecektir. Arkadaşlarımızla birlikte 2006 yılını değerlendirdikten sonra 2007 yılı proğramlama çalışmasını yaptık. Derneğimize götüreceğimiz bu önerilerimizi birlikte başarmak arzusundayız.2007 yılında daha geniş bir halk kesimine eğitim verme açısından ulaşabileceğimizi inanıyorum. Bu açıdan afet bilinci konusunda bizimle irtibata geçmeleri halinde gerekli tüm desteği vereceğimizi belirtiyorum. Elbirliği ile gönüldaşlarımızla ve üyelerimiz ile afet bilincinin toplumumuzda yerleşmesinde daha da başarılı olacağımıza inanıyorum. Emeği ve katkısı olan tüm resmi ve özel sektörden destekçilerimize arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Daha sonra Yalova ilinde yapılan tatbikata katılan MAG’lar teşekkür belgelerini Mehmet Akif Ersoy Mahalle Muhtarı Lokman ŞAFAK’ın elinden aldı. “Yapılan tatbikatlar ile öğrenilen bilgilerin daha iyi pekiştirildiğini ve bilgilerin uygulama imkanı sağlanması ile hayata geçirilmesinin sağlandığını vurgulayan Lokman ŞAFAK tüm MAG arkadaşlara şimdiye kadarki içten çalışmalarından dolayı teşekkür etti. ”Çİftlikköy MAG Koordinatörü İdris DURMUŞ’ta “Şimdiye kadar hep yanımızda olan ve tüm desteğini veren, ayrıca bizim gibi MAG olan sayın muhtarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

MAG’lar daha sonra sinevizyon gösterisinde deprem kurtarma çalışması konulu eğitim bilgilerini içeren cd ve ayrıca küresel ısınma konusunda hazırlanan slayt gösterisini izlediler.Dünyamız açısından küresel ısınmanın ne denli bir tehdit olduğu, su kaynakları hızla tükenen ve kirlenen dünyamızda insanlık adına gelecekte karşılaşılabilecek problemlerin engellenmesi için geç kalınmadığı, bu konuda daha duyarlı olmanın gerekliliği üzerinde durularak aylık toplantı sona erdirildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.