Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mag'lar Sertifika Aldı

Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) tarafından Paşakent'te düzenlenen eğitimleri tamamlayan MAG'lar sertifikalarını aldılar.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Mag'lar Sertifika Aldı

MAG-DER mahalle yapılanmaları ve eğitimlerini kesintisiz sürdürüyor. Bu kapsamda Paşakent Mahallesi'nde oluşturulan yapılanmanın eğitim sürecide tamamlandı. Eğitim alan MAG'lara düzenlenen törenle sertifikaları dağıtıldı. Uygulama Otelindeki sertifika töreninde konuşan MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam, " Gönüllülük hayatı daha çok sevmektir. Çözümü başkasından beklemek değil, bireysel gücünü çözüm bulmak için kullanmaktır. Gönüllülük mutluluktur, bilinçtir, sorumluluktur, huzurdur. Gönüllülük başkasını mutlu etmenin en büyük mutluluk olduğunu fark etmektir. Gönüllülük güveni, dürüstlüğü, paylaşmayı öğretebilmektir. Günülülük çalışmalarımızda bize yapılan her hizmet halka yapılan hizmettir. Yapılan bu hizmetlerden dolayı gönüllülük çalışmalarımızı teşvik etmekte ve bizleri onurlandırmaktadır. Afet konusunda bilinçli toplum yaratmalıyız bilinçli toplumlarda kayıplar en aza inmektedir depremden kimse ölmemektedir. Ölüm binalardan ve bilgisiz olmaktan kaynaklanmaktadır. Eğitim aşamasında bizlere destek veren İl Afet ve Acil Durumu Müdürü Bora Yalçın'a ve personeline, İtfaiye Müdürü Bekir Kaş ve ekibine her iki kurumun eğitmenlerine sahsım ve Yalova MAG-DER olarak teşekkür ederim" dedi.

Ardından Paşakent Mahallesinde 36 saat süren eğitimleri başarıyla tamamlayan MAG'lara sertifikaları verildi. Yine Yalova İtfaiye Müdürü Bekir Kaş ve İl Afet ve Acil Durumu Müdürü Bora Yalçın'a da MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.