Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mag'lar Afetlerden Korunma Yollarını Anlattı

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yalova Şubesinde afet eğitimi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Mag'lar Afetlerden Korunma Yollarını Anlattı

MAG-DER Halkın ve STK'ların afetlere karşı bilinçlenmeleri amacıyla eğitimlere devam ediyor. Bu kapsamda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yalova Şubesine giden MAG'lar burada afetleri, korunma yollarını ve neler yapılması gerektiğini anlattı. MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam'ın konuşmacı olarak katıldığı eğitimde afetlere karşı alınacak en büyük önlemin bilinçlenmek olduğunu dile getiren Karaçam, "İlk hedefimiz halkı bilinçlendirmek. Afete hazırlık ve afet anında göstermeleri gereken davranış şekilleri açısından bilgilendirmektir. İsteyen ailelere, topluluklara gidip yerinde temel afet eğitimi veriyoruz.

Afete Hazırlık, herkesin kolaylıkla atabileceği ve atması gereken bir seri küçük adımın toplamından başka bir şey değildir. Hazırlık bir gecede yapılmaz ve asla tamamlanmaz. Ama atılan her küçük adım önemlidir.

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği; başta depremler olmak üzere meydana gelebilecek her türlü afete hazırlık, afet bilincini geliştirerek afet riskinin azaltılması ve afet durumunda Profesyonel ekipler gelene kadar ilk müdahaleyi yapmak ve profesyonel ekipler geldikten sonra da gerekli desteği sağlamak amacıyla gönüllü katılımıyla mahalle bazlı oluşturulmuştur. Dernek ayrıca, başta Yalova Valiliği İl Afet Yönetim Merkezi olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşları, konu ile ilgili diğer resmi ve özel kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak, düzenleyeceği faaliyetlerle afet bilincinin arttırılması, afetlere hazırlıklı olma ve afet risklerinin azaltılması konusunda kamuoyunu aydınlatmak amacındadır" dedi.

Eğitim sonrasında Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yalova Şubesi Başkanı İsmail Toprak MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam'a teşekkür ederek eğitimlerin ilerleyen dönemlerde de tekrarlanmasını istedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.